הרצליה

אושר תקציב עיריית הרצליה

המשך השקעה מרבית בחינוך, ברווחה ובשיפור פני העיר סך כל התקציב הרגיל עומד על 954.5 מיליון ש"ח ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 489 מיליון ש"ח

כתב לוקאל 24/12/2018
iclipart

מועצת העיר הרצליה אישרה השבוע (יום א', 23.12)  את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2019. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה והמנהל הכספי, בשיתוף כל מנהלי אגפי ויחידות העירייה.


התקציב הרגיל שאושר עומד על סך 954.5 מיליון ₪ (לעומת 920  מיליון ש"ח ב- 2018) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על  489 מיליון ש"ח (לעומת 537 מיליון ש"ח ב- 2018).


חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 76% מכלל תקציב ההכנסות. אחוז גבוה זה מעיד על עצמאות כלכלית, ואכן עיריית הרצליה מדורגת על ידי חברתStandard & poor's  הבינלאומית, בדירוג הגבוה ביותר בישראל AAA כאחד הגופים האיתנים במשק הישראלי.


בהתאם לחזון העירוני, שהציב ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוצגו התקציב וניתוח משמעויותיו בפני חברי המועצה על ידי מנהל הכספים של העירייה, רו"ח רוני חדד.


עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ- 302 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ – 34.6%. תקציב זה כולל תגבורים, יוזמות ותוכניות העשרה בחינוך. בנוסף, ממשיכה העירייה להשקיע בבנייה, שיפור ושדרוג של מוסדות חינוך בעיר.  

נתח תקציבי גדול, כ- 12.1% מהתקציב הרגיל, מופנה לרווחה ונתח תקציבי גדול נוסף כ- 11.9% מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה. בשנת 2019 תימשך ההשקעה של כ- 8.4% בתחום התרבות, נוער וספורט מהם נהנים התושבים שכוללים בין היתר מופעי קונצרטים בפארק, עדלאידע ואירועי ספורט עממי.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר "תקציב 2019 נותן ביטוי לאיתנות הכלכלית שלנו שמאפשרת לנו העניק לתושבים את מיטב השירותים ולהשקיע בחינוך, בתשתיות, בתרבות, בהתחדשות עירונית ובכלל התחומים התורמים לאיכות החיים בעיר".


מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "התקציב הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין כל אגפי העירייה ואני מודה למנהל הכספים של העירייה, לאנשי המינהל הכספי, למנהלים ולחשבים על העבודה המוקפדת והמקצועית".עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט מחוסגן
פרויקט "מחוסגן"
חשד: הותקפה לאחר שסירבה למין
אילת מתכוננת לסיבו השני בבחירות
עתירת קהילת יונתן
עתירת קהילת יונתן
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים
שביל חוצה תיכון
הלוואה לצורכי שיפוץ
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"