הרצליה

צעיר הואשם בגידול מאות שתילי סם

הצעיר הואשם כי בבית ששכר בעיר הרצליה הקים מעבדת סמים וגידל בה מאות שתילי קנאביס במשקל עשרות קילוגרמים

מיכאל פרוסמושקין 03/01/2019
iclipart

תושב הרצליה, בן 35, הואשם לפני ימים אחדים בגידול מאות שתילי סם במשקל עשרות קילוגרמים.


מכתב האישום שהוגש נגדו, בתום חקירת משטרת גלילות, עולה כי בתחילת חודש אוגוסט אשתקד שכר הנאשם בית פרטי הכולל עליית גג ברחוב קלאוזנר בהרצליה. על פי הנטען, הוא הסב את עליית הגג ושני חדרים נוספים בבית למעבדת סמים והתקין בהם ציוד לגידול בקנאביס. ציוד שכלל גופי תאורה ייעודיים, מפוחים, אינקובטורים, משקלים, אדניות, חומרי דישון ומטהרי אוויר. כמו כן, חיבר  כבל חשמל חיצוני ישירות לנתיכי חברת החשמל שלא דרך המונה.


ב – 9 בדצמבר, בעת שערכו בלשי המשטרה חיפוש בבית,  נמצאו במקום 348 אדניות ובהן צמחי קנאביס במשקל כולל של כ – 21 קילוגרמים. כמו כן אותרו במקום צמחי קנאביס יבשים במשקל כולל של כ – 9 קילוגרמים. כך שבסך הכל החזיק הנאשם קרוב ל – 30 קילוגרמים של קנאביס. בנוסף אותרו בסלון הבית כארבעה גרם של קוקאין.


מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי המעבדה נתגלתה ממש במקרה. שבועיים לפני החיפוש בביתו של הנאשם, בוצע פעילות כנגד התפרצויות באזור רחוב קלאוזנר, כשבמהלך הפעילות אחד השוטרים הריח ריח חזק מאוד של מריחואנה – ריח אשר בקע מאחד הבתים.  לאחר כשבוע, בשיהוי שמהותו לא ברור, ביקשה המשטרה מבית המשפט להוציא צו חיפוש ושבוע לאחר מכן בוצע החיפוש בפועל – אז נתגלתה המעבדה.


במהלך החקירה הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד יקי קהן, שמר לרוב על זכות השתיקה, אך במספר הזדמנויות לקח אחריות על הסמים כשאמר לשוטר: "הרווחתם מעבדה... כל מה שבבית שלי". בהזדמנות אחרת אמר לקצין החקירות: "הסמים שלי, אני מגדל".


עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. לבקשת סנגרו, נשלח הנאשם לקבלת תסקיר. לאחר בחינת המפקחים שהוצעו ולאור המלצת שירות המבחן, הורה השופט רועי פרי לשחרר את הנאשם למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים.


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
טקס חלוקת פרסי הבית המטופח ברעננה. הטקס התקיים בבית העיריה בלשכת ראש העיר. מימין: חיים בן חיים , הזוכה בפרס, דן ברוך, ראש העיר בנימין וולפוביץ, מזכיר העיר יוסי רביד.
חיים בן חיים, לשעבר סגן ראש עיריית רעננה הלך לעולמו
מועצת הוותיקים עם לוי
מועצת הוותיקים עם לוי
המכרז הוא תוצאה של חלמאות
"המכרז הוא תוצאה של חלמאות"
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה
MIXER משיקה מתחם משרדים חדש בהרצליה הילס בצמוד לרכבת
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
תושב עכו נפצע מירי
גל פרידמן, יניב רונן, ניב קריספין, ים אלגברי, שף דויד אלחדף
סדנאות שף לילדים ונערים עם מוגבלויות
כל העירייה במספר אחד
כל העירייה במספר אחד