הרצליה

מרימים לספורטאים

עיריית הרצליה העניקה ביום שלישי שעבר פרסים ל-15 ספורטאים מצטיינים בענפי הרמת משקולות, טריאתלון וג'יאו ג'יטסו.

שרון יונתן 09/01/2019
מרימי המשקולות ממועדון מכבי רומנו הרצליה. מצטיינים בהישגים צילום: באדיבות המועדון

הפרסים הוענקו ע"י עופר לוי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, ומיקי גורנשטיין, מנהל מחלקת הספורט בעירייה.  

13 מתוך הספורטאים הינם מרימי משקולות: איתי ממון (זכה במקום שני באליפות ישראל לקדטים במשקל עד 62 ק"ג), יונתן מסון (מקום שלישי לקדטים עד 69 ק"ג), עמוס גירשביץ (מקום ראשון לקדטים עד 77 ק"ג), רנן זומר (מקום שני לקדטים עד 94 ק"ג), תומר מרינובסקי (מקום ראשון לנוער עד 69 ק"ג), יונתן מוסרי (מקום שני לנוער עד 69 ק"ג), אסף אוליאל (מקום שלישי לנוער עד 77 ק"ג), קלייר דכטר (זכתה במקום שלישי עד גיל 23), שרית קלו (מקום ראשון לבוגרים עד 63 ק"ג), בן זהב תבור (מקום שלישי לבוגרים עד 62 ק"ג) ורז ליבוביץ (מקום שני לבוגרים עד 105 ק"ג), סרגיו בריטבה זכה במקום ראשון באליפות אירופה למאסטרס בהרמת משקולות, שי זבידה סיים במקום הראשון בליגה להרמת כח של ההתאחדות לספורט נכים לשנת 2018.       

שני ספורטאים מצטיינים הגיעו מענפים אחרים: שירה כץ זכתה במקום הראשון באליפות ישראל לנוער בטריאתלון, עילאי ברזילי זכה במדליית זהב באליפות אירופה בג'יאו ג'יטסו ברזילאי ובחודש מרץ שעבר זכה במדליית כסף באליפות העולם שנערכה באבו-דאבי.

מועדון הרמת המשקולות מכבי רומנו הרצליה נקרא על שם יוסף רומנו ז"ל שהיה אלוף ישראל בהרמת משקולות ונרצח בטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ב-1972. את המועדון הקים לפני 14 שנים עדי ברנה, המשמש כיום כמנהל מקצועי ומאמן במועדון, שפועל מתחת ליציעים של אולם הספורט במתנ"ס נווה ישראל. "המועדון שלנו הוא קטן, בסך הכל 50 מ"ר, אבל אני מודע למגבלות ולא מתלונן", אמר השבוע ברנה והדגיש כי במועדון יש כיום 45 ספורטאים מגיל 15 עד 60 פלוס שאינם צריכים לשלם עבור הפעילות בו.

ברנה מציין כי המועדון בהרצליה הוא במקום השלישי או הרביעי בארץ. "המועדון המוביל בארץ הוא כמובן מכבי ת"א ואחריו אשדוד. אנחנו נאבקים עם אס"א ת"א על המקום השלישי שזה הישג מצוין עבורנו".

ברנה מסביר מהו סוד ההצלחה של המועדון:

"התמדה והרבה מאוד קור רוח כדי להשיג תוצאות. אי אפשר לחפף במקצוע הזה, אין קיצורי דרך. רק התמדה והתמדה. גם השנה אנחנו ניאבק על מקומות ראשונים באליפות הארצית לנוער ונערות".

ברנה מייחל ליום שספורטאי מהרצליה ייצג את המדינה באולימפיאדה: "היו כבר מרימי משקולות מישראל באולימפיאדה כך שזה בהחלט אפשרי שנציג שלנו יגיע לשם בעתיד. המשקלים בענף שונו לא מזמן ונצטרך לראות איך אנחנו מתרגלים לזה. השתתפות באולימפיאדה זה חלום שלי מאז שייסדתי את המועדון לפני 14 שנים. אני רוצה לציין לטובה את העירייה שהתעוררה ורואה שיש כאן פעילות רצינית של ספורטאים עם המון רצון".

משה פדלון, ראש העירייה, אמר השבוע: "ברכות לספורטאינו על ההישגים האישיים המרשימים שלהם. בכך הם ממחישים לנו כי דבקות במשימה, נחישות וכוח רצון הם המפתח להצלחה בכל תחום".

יהדה בן עזרא, מנכ"ל העירייה: "קידום הספורט בעיר הוא אחד היעדים החשובים של עיריית הרצליה וברוח זו אנחנו מציעים לצעירים ולמבוגרים, מקצועיים וחובבים, מגוון רחב של הדרכות, אימונים ופעילויות והכל ברמה הגבוהה ביותר".עוד בהרצליה
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
בילי בסרגליק 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צנתור לב מיוחד במינו
צנתור לב מיוחד במינו
מתרענן מחדש
למה לה פוליטיקה עכשיו?
למה לה פוליטיקה עכשיו?
הולכים לספריית הצעצועים
צו על תנאי בנושא גשר יהודית
חילופים על הקווים
אלי אלוש מפר 2 בשרימה הדתית המאוחדת
אמנה חדשה לסטטוס קוו ברעננה?
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
כמה ארנונה תשלמו השנה בכפר סבא?