הרצליה

אבלים על מותו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל

אבל ירד השבוע על הרצליה כשנודע ביום שלישי על מותו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל, רבה הראשי של הרצליה, שנפטר בגיל 88 וחצי.

שרון יונתן 10/01/2019
ראש העירייה, משה פדלון, בטקס האשכבה בבית הכנסת הגדול צילום: באדיבות העירייה

אלפים נכחו אתמול (רביעי) בטקס האשכבה שהתקיים בשעה 11:00 בבית הכנסת הגדול בהרצליה ובשעה 15:00 יצאה הלוויתו מבית ההלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות שם נטמן.

הרב יעקובוביץ' כיהן כרבה הראשי של הרצליה מזה 65 שנים והיה רב העיר המבוגר והוותיק ביותר מרבני הערים בישראל.

הרב יעקובוביץ' נולד בגרמניה בשנת 1930 ובשנת 1935 עלתה משפחתו לארץ והתיישבה בירושלים. בשנות ה-50 נישא לשפרינצה מובשוביץ, בתו של הרב בנימין מובשוביץ, רבה של הרצליה ומייסד ישיבת השרון. לאחר פטירת חותנו, הרב מובשוביץ, בשנת 1953 התמנה תחתיו לרבה של הרצליה בהיותו בן 23 בלבד.

ראש העירייה, משה פדלון, ספד לרב יעקובוביץ' בהלוויתו:

"העיר הרצליה שרויה באבל והלב דואב וכואב. כל כך הרבה אנשים פגשו את הרב יעקובוביץ', התייעצו איתו, ביקשו לשמוע את דעתו בסוגיות שונות. והוא - גאון גדול בתורה, ובהלכות החיים, השיב לכולם בסבלנות ובמאור פנים. גם אני זכיתי לעמוד מקרוב על סגולותיו, וכראש העיר הייתי נפגש איתו לעיתים קרובות.  אלו היו עבורי דקות יקרות ערך, מלאות השראה וחוכמה. ככה אתה מרגיש כשאתה יודע שאתה יושב עם אדם שהוא ענק בכל קנה מידה, ידען בצורה בלתי רגילה ובעל זיכרון פנומנלי. השיחות עם הרב תמיד ריגשו אותי והשאירו את חומתן עליי עוד זמן רב".

פדלון המשיך:"בשיחות הללו דיברנו על נושאים כמו שמירת שבת, בתי כנסת והדאגה שלו לצביון הדתי של העיר. אבל מה שהיה חשוב לו במיוחד, המצווה שעליה הוא שם דגש –  שנת השמיטה. ואכן, הוא מאוד שמח כשהקפדנו על קיום שנת שמיטה בעיר. כבוד הרב , אנחנו נמשיך לשמור על קיום מצוות שנת שמיטה, ונפעל כרשות להנציח את המורשת שלך.

יהי זכרו ברוך. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים".

עוד בהרצליה
נריה
כתב לוקאל 07/03/2019
סול צבי. הבחירות שלי היו חריגות
בילי בסרגליק 07/03/2019
תלמידי חטב הנגיד במחאתם מחוץ לבית הספר
שרון יונתן 07/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"קווי לילה" יפעלו בחנוכה
מצילה חיים
גולשת עם הרוח
אזרחות כבוד לראש היחידה להתיישבות
'עמיקם היה כיפת הברזל של העוטף'
הירידה הסופית
שומרים על הברית
נדחתה העתירה נגד העירייה בגין אכיפת חוק העזר לפתיחת עסקים בשבת
סיבוב בחירות שני בראשון לציון