הרצליה

בית ספר חדש באופק

עיריית הרצליה בוחנת את הקמתו של בית ספר לתלמידים על הרצף האוטיסטי ולקויות תקשורתיות ליצירת רצף חינוכי שיוקם בסמוך לבית הספר "אופק".

שרון יונתן 16/01/2019
מאיה כץ צילום אלעד גוטמן


הנושא עלה לדיון בישיבת מועצת העיר השבוע בעקבות הצעה לסדר של חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, מאיה כץ, שבה כתבה:

"כיום לא קיים בהרצליה או בסביבתה בית ספר המותאם לתלמידים בגילאי שש עד שתיים עשרה המאובחנים על הרצף האוטיסטי ובלקויות תקשורת ובכך מתבקשים למצוא חלופות מענה חינוכיים בבתי ספר מחוץ לעיר וזאת, על אף העובדה כי לאור נתוני התלמידים הזקוקים לבתי ספר מיוחדים כיום ומספר התלמידים בגני התקשורת בעיר נראה כי צפוי גידול במספרם ולכן קיים צורך הכרחי בהקמת בית ספר מסוג זה". 


כץ הציעה כי אגף החינוך יחל בתהליך להקמת בית ספר יסודי מיוחד מול משרד החינוך, מינהל הנדסה יחל בתהליך איתור שטחי קרקע מותאמים, אגף החינוך ומינהל ההנדסה יציגו לחברי מועצת העיר את התקדמות עבודת המטה בתוך 90 ימים ממועד קבלת ההחלטה.

ראש העירייה, משה פדלון, ציין בתשובתו כי הנושא נמצא על הפרק מזה חצי שנה במו"מ מול משרד החינוך ואמר: "זהו תהליך שקרם עור וגידים לאחר הסכמת משרד החינוך והכרה בצורך. ב-29 לינואר תתקיים פגישה בין נציגי משרד החינוך ונציגי העירייה. עד כה אותר שטח סמוך לבית הספר אופק ונעשו מיפויים לגבי מספר התלמידים. מדובר בהקמת 6 כיתות בשלב זה. מנהל בית הספק אופק והחינוך המיוחד החלו בבדיקת הנושא".


יעקב נחום, ראש אגף החינוך, הוסיף: "הנושא נמצא בדיונים במשרד החינוך בתהליך שהחל לפני חצי שנה. בית הספר יפתח בסמוך לבית ספק אופק אבל כבית ספר נפרד. אני מקווה שבמפגש הקרוב עם נציגי משרד החינוך נחליט על המדיניות ולוח הזמנים".

בעקבות התשובות שקיבלה החליטה כץ להוריד את הצעתה מסדר היום תוך שהיא טוענת כי ההצעה לסדר זירזה את התהליך. איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, העירה כי הצעתה של כץ לא זירזה את התהליך מאחר שהעירייה עובדת על כך כבר זמן רב.

לאחר הישיבה אמרה כץ: "אני שמחה שהצעתי לסדר זירזה את הנושא וגרמה להתגייסות מהירה של הנהלת העיר ולכן החלטתי למשוך את ההצעה לסדר וכמובן שאמשיך לעקוב בנושא".
עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תביעות נגד משרד הביטחון
תביעות נגד משרד הביטחון
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים
חוויה משפחתית של קטיף חקלאי למען נזקקים
צוות החירום השכונתי
בכפר סבא שומרים על הבית
פרויקט מהיר לעיר בשדרות שבעת הכוכבים
פרויקט "מהיר לעיר" בהרצליה צובר תאוצה
רבקה זוהר ולירון לב. בקונצרט הראשון
צלילי קיץ
מתחילים את שנה"ל עם חיוך וקלמר מלא
מסע – משא – מסה
מסע – משא – מסה
צעיר נרצח ברחובות