הרצליה

ביטול שבוע לימודים מקוצר

משרד החינוך פועל לבטל את הנוהג לפיו בחטיבת הנגיד לא מתקיימים לימודים בימי שישי

שרון יונתן 20/01/2019
iclipart

הורים לתלמידים בחטיבת הביניים "הנגיד" בהרצליה זועמים על כוונת משרד החינוך והעירייה לבטל את הנוהג לפיו בבית הספר לא מתקיימים לימודים בימי שישי, מזה 15 שנים.        

בשבוע שעבר העלו הורים עצומה לאינטרנט ובה נכתב: "משרד החינוך דחה את בקשת חטיבת הנגיד להמשיך במתכונת לימודים של חמישה ימים המוקדשים ללימודי הליבה, ויום שישי יצירתי, שבו מתקיימים חוגים ושיעורי העשרה, ופרויקטים חברתיים שונים. אף על פי שהמתכונת הוגדרה כפיילוט, והיא זוכה להצלחה מסחררת של מאות רבות של תלמידים המשתתפים בה - מתנגדת גם העירייה להמשך קיומה. אנחנו, הורי בית תלמידי הספר הנגיד, רואים את התרומה העצומה שיש למתכונת הקיימת לילדים שלנו ואת הערך החינוכי הרב שבה, ומתנגדים לביטולה. אנחנו מבקשים לשוב ולשקול את הנושא".

מהנהגת ההורים של בית הספר נמסר: "הנהגת ההורים של החטיבה בוחנת את כל האפשרויות כרגע ומכינה דרכי פעולה שיאפשרו לה להתמודד עם ההחלטה או לשנותה בדרך הטובה ביותר. לצורך כך הוקם צוות פעולה מטעם ההנהגה ששוקד בימים אלו על הכנת המתווה הנכון והמקצועי ביותר שיוכל לפעול מול כל הגורמים הרלוונטיים.

 

"ההנהגה פרסמה עצומה כדי לבדוק את תמיכת הורי התלמידים במתכונת הנוכחית של 5 ימי לימוד ומאות הורים כבר חתמו על העצומה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "על פי חוזר מנכ"ל אין לקיים שבוע לימודים בן 5 ימים אלא באישור חריג ובנסיבות יוצאות דופן. בעבר הרחוק, קיבלה חטיבת הנגיד אישור זמני לשנה, להפעלת שבוע לימודים מקוצר וזאת בנסיבות ייחודיות שאינן תקפות היום. לאור העובדה שכל מערכת החינוך בהרצליה פועלת כיום 6 ימים בשבוע, אין סיבה להחריג את חטיבת הנגיד.

מהעירייה נמסר: " חוזר מנכ"ל כנגזרת מהחלטות ועדת החינוך בכנסת ישראל, קובע כי ככלל יהיה שבוע הלימודים במוסדות החינוך בן שישה  ימים. שבוע לימודים בן חמישה ימים במוסד חינוך רשמי יתאפשר לאחר הגשת בקשה מנומקת לוועדת החריגים באגף לחינוך על-יסודי, בתנאי שמערכת שעות הלימוד במהלך חמישה ימים תינתן במלואה, תוך שמירה על כל שעות האורך המתחייבות, וכן בתנאי שמתקיימת פעילות חלופית בימי ו', כמתבקש בחוזר המנכ"ל".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צלילי השקט
כוכב נולד בחוף אשקלון
פותחים את הלב והכיס
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
שני הרוגים בתאונה בנגב
שני הרוגים בתאונה בנגב
"בר ניסן" שופץ ושודרג
פסי אור לפני מעברי חצייה
חדש בכ"ס - פסי אור לפני מעברי חצייה
שלושה הרוגים בתאונה באזור אילת