הרצליה

הרצליה בדרך להתרחבות משמעותית?

מה חושבים התושבים על שתי תוכניות בניה גדולות המתוכננות לשנות את פניה של הרצליה.

שרון יונתן 06/02/2019
הרצליה בדרך לשנות את פניה
iclipart

בישיבה שהתקיימה בסוף השבוע שעבר בהשתפות פעילים מרכזיים ביותר מ"מטה המאבק לבינוי שפוי בהרצליה" ו"הרצליה איכות חיים", ומשכונות הצפוניות, גן רש"ל ונחלת עדה, הוחלט לצאת במבצע גיוס כספים בקרב תושבי הרצליה, ופעילי הקבוצות המתנגדות לפעילות הותמ"ל בהרצליה, במטרה להגיש עתירה לבג"צ נגד החלטת קבינט הדיור מיום 31 לדצמבר 2018 להכרזה על שני אזורים בהרצליה כמתחמים מועדפים לדיור. 

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו ב"קול הרצליה" כי משרד המשפטים דחה את דרישתו של חבר המועצה אייל פביאן לבטל את החלטות קבינט הדיור להכריז על מתחמים מועדפים לדיור בהרצליה בטענה כי ההחלטות חורגות מהנחיות היועץ המשפטי לממשלה בעניין קבלת החלטות על ידי הממשלה והשרים בתקופת בחירות מאחר ונדונו בקבינט הדיור בסוף חודש דצמבר.                                                 מדובר בשתי תוכניות בניה גדולות המתוכננות לשנות את פניה של הרצליה: אזור צפון העיר ואזור המט"ש (מתקן טיהור שפכים). במשרד המשפטים סברו כי טרם הבאת מתחם צפון העיר לדיון בקבינט הדיור נעשתה עבודה מקצועית רחבה ומקיפה של כל הגורמים הנוגעים בדבר. 

את הישיבה זימנה והובילה סיעת "החופש לבחור" ומטעמה השתתפו בפגישה חבר המועצה אייל פביאן, חבר הועדה המקומית וועדת המשנה לתכנון ובניה, ועו"ד חיה ארז, שעבדה במחלקה המשפטית של החברה להגנת הטבע והנחתה את הקליניקה למשפט סביבתי בפקולטה למשפטים באונ' העברית. 

פביאן ציין השבוע כי עתירה כזו, ככל שתוגש, תתבסס על הפניות בכתב שלו לשרי הקבינט קודם התכנסותו, ועל הפנייה של עו"ד חיה ארז בשמו בבקשה לבטל את החלטת הקבינט. לפיכך, פביאן יהיה עותר מרכזי יחד עם תושבי הרצליה ושכונותיה השונות ככל שתוגש עתירה על ידם.

בישיבה הוחלט שיעשה מאמץ בקרב כלל תושבי העיר לאיסוף הכספים הדרושים לעתירה, עם מאמץ מוגבר בקרב תושבי שכונות צפון הרצליה והרצליה הירוקה ופעילי הקבוצות "מטה המאבק לבינוי שפוי בהרצליה" ו"הרצליה איכות חיים".


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר
שישה גני ילדים חדשים בנווה זמר
גירוי חשמלי לטיפול בשיתוק
גירוי חשמלי לטיפול בשיתוק
מינהל גיל הזהב בעירייה מגבש קבוצה מיוחדת שנותנת תמיכה קהילתית לסבים/סבתות, לנכדים/נכדות עם צרכים מיוחדים
הקדנציה הקרובה תהיה של השקעות בגליל
חזרו לכיתה
מבנה חדש בקריית החינוך ע"ש רון ארד
נשיא צ'אד ביקר ב"סורוקה"
כלבים פונו מכלבייה באום אל פאחם