הרצליה

תעודת הצטיינות לאגף תקשוב בהרצליה

הערכה לאגף תקשוב ומערכות מידע של עיריית הרצליה: זכייה בתעודת הצטיינות מטעם "אנשים ומחשבים", פורום קהילת המיחשוב בארץ בעקבות בניית מערכת לשיפור השליטה והבקרה על ניקיון רחובות שמפעילה עיריית הרצליה.

כתב לוקאל 19/02/2019
זכייה בתעודת הצטיינות
צילום באדיבות עיריית הרצליה

מדובר בפרויקט ייחודי וחדשני שבחודש אוגוסט האחרון נבחר מבין מאות פרויקטים להיות מוצג בכנס GIS  בינלאומי רב משתתפים שנערך בארה"ב.

הפרויקט, שמיושם בהרצליה כבר מספר חודשים, מייעל את עבודת הניקיון במרחב הציבורי, מקצר את לוחות הזמנים ומשפר את היכולת לטפל בבעיות בשטח ולפתור אותן. כך למשל, תכנית עבודה יומית של הפקחים לגבי כל מקטע רחוב במרחב הציבורי מוצגת באופן ויזואלי על גבי מפה, הפקח יכול לדווח מהשטח באמצעות הסמארטפון ועל פי  הדיווח מקטע הרחוב מקבל צבע ירוק (נקי) או אדום (לא נקי), ניתן לשלב תמונות מהשטח לצורך תיעוד, וכן ראש העיר, מנכ"ל העירייה, מנהלי אגף שאיפ"ה ומרכז השליטה העירוני רואים במערכת את תמונת המצב של העיר בזמן אמיתי על גבי מפת העיר כשהיא פרוסה לעיניהם בצבעים השונים.

מנהל אגף תקשוב ומערכות מידע, אמיר זיו, ציין "לאחר שבחנו מספר חלופות הגעתי למסקנה שפיתוח עצמי על בסיס כלי  ה- GIS יתן לנו מענה פונקציונלי שלם יותר ונכון יותר בגמישות הטכנית ובפן הכלכלי. המערכת מהווה רכיב בתוך הפאזל של העיר החכמה, משפרת את השירות לתושב ומייעלת את עבודת העירייה. ברכות לאנשים שעמדו באתגר ולמנהלים שמאפשרים לנו להתפתח מקצועית ומעודדים חשיבה יצירתית. סיגלית פלד הובילה את הפרויקט יחד עם אברהם אסרף ומוטי כהן בפן התשתיתי, וכמובן בשיתוף של מנהלי אגף שאיפ"ה, רוני גאון, שוקי סבירסקי וגיל מדר".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון, אמר "ברכות למנהלי האגפים השותפים לפיתוח המערכת והטמעתה בעבודת העירייה. בכך השגנו שני יעדים חשובים הן שיפור משמעותי של ניקיון העיר והן מתן אפשרות לעובדים לתת ביטוי לחדשנות הטכנולוגית ככלי חשוב לשיפור וייעול העבודה".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין "עיריית הרצליה רואה בייעול השירות והעבודה אמצעי חשוב בשיפור חזות העיר ואיכות החיים של התושבים. לכן אנחנו פועלים כל הזמן על מנת לתת לכך את הפתרונות הטובים ביותר, ואין ספק שהמערכת החדשה מהווה תרומה חשובה לכך".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
פרויקט תמא 38/2 של היזם מותג עירוני בשד ויצמן 23 ברמת השרון
פרויקט תמ"א 38/2 חדש ברמת השרון
ילד נפל מאופניים ונפצע באורח קל-בינוני
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
"הקשישים והמטפלים צריכים לדעת שיש מעקב תמידי ובקרה"
רוכבת אופנוע נפצעה בינוני בתל אביב
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד