הרצליה

בחזרה לעתיד הרצליה 2030-2035

ראש עיריית הרצליה , משה פדלון:"תכנית המתאר שאנחנו מציגים היום נותנת ביטוי לנושאים ולצרכים שאתם התושבים העליתם במפגשים הרבים שקיימנו ואני מודה לכם על האכפתיות ושיתוף הפעולה".

כתב לוקאל 19/02/2019
ראש עיריית הרצליה , משה פדלון
צילום: רמי גרידיש

חזון הרצליה 2030-2035 מציג מספר יעדים שנוסחו יחד עם תושבי העיר ובהם שמירה על צביון העיר, הגדלת השטחים הירוקים ושמירה על השטחים הפתוחים, פיתוח אזורי תעסוקה ומסחר, הקמת תשתיות לאומיות כתנאי להוספת בנייה, תכנון אמצעי תחבורה ונתיבי תחבורה ציבורית והחלפת תשתיות קיימות. 

יעדים אלה והדרך למימושם הוצגו במסגרת חזון עיריית הרצליה במפגש שיתוף ציבור שנערך ביום ראשון השבוע ב"היכל בעיר".

הכנס האחרון שנערך היה מפגש שיא לאחר שורה של מפגשים שהתקיימו עם מאות רבות של תושבים מהשכונות השונות וממגזרים שונים סביב תכנית המתאר, שמגבשת העירייה לשני העשורים הקרובים. התכנית שהוצגה השבוע נותנת ביטוי הן לצרכים ולהצעות שהועלו במפגשים והן לתפיסת התכנון העתידי של הרצליה כעיר המשלבת קהילה, איכות חיים, סביבה וקהילה.

כזכור, בספטמבר 2017, החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה להחזיר את תכנית המתאר לוועדה המקומית, לעדכון התכנית במסגרת הליך של שיתוף הציבור. שלב "השולחנות העגולים" בהליך שיתוף הציבור כלל הרצאות, סיור, מפגשי שולחן עגול וכנסים בשכונות השונות, ומפגשים עם מגזרים שונים בנושאים כגון תעסוקה, תיירות, טבע עירוני ועוד. לאחר מכן הוצגו כיווני הפיתוח של התכנית להתייחסות נוספת. התכנית שהוצגה אמש היא הסבב השלישי במסגרת התייחסויות התכנית. תכנית המתאר החדשה כוללת מספר יעדים לתכנון הרצליה עד לשנת 2035 והיא מתבססת בעיקר על התחדשות עירונית, הכנה של תשתיות, ושמירת הצביון הקהילתי-שכונתי הירוק של העיר.

התכנית העדכנית של תכנית המתאר היא בשורה של ממש עבור תושבי העיר מאחר שהיא שומרת על אופייה של הרצליה ומחזקת את איתנותה הכספית ואת תחום התחבורה והתשתיות. 

ראש העיר משה פדלון אמר במפגש "תכנית המתאר שאנחנו מציגים היום נותנת ביטוי לנושאים ולצרכים שאתם התושבים העליתם במפגשים הרבים שקיימנו ואני מודה לכם על האכפתיות ושיתוף הפעולה הטוב שהצגתם".


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גיא נתיב עם הפסלון המוזהב
האוסקר מגיע לרעננה
כחמישה עשר באב
"לא רק חג האהבה"
מקדמים את הרפואה בדרום
המועמדים לראשות עיריית י-ם השתתפו בפאנל בנושא סביבה
הרוג בתאונה בכניסה לניר בנים
טופס 4 בקליק
טופס 4 בקליק
חשד: גננת התעללה בפעוטות
חשד: גננת התעללה בפעוטות
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
רעיונות לפיתוח סטארט אפים