הרצליה

מה יעלה בגורל הפרויקט בגליל ים?

ארבעה ימים לאחר שהודיעה כי תפסיק את עבודות הפיתוח התשתיות בפרויקט גליל ים, הודיעה עיריית הרצליה ביום ראשון כי הבניה תימשך ולא תתעכב אפילו בדקה אחת.

שרון יונתן 20/02/2019
שכונת גליל ים, הבניה תימשך
צילום: שרון יונתן

כזכור, ביום חמישי פרסמנו ב"קול הרצליה" כי ראש העירייה, משה פדלון, הינחה את החברה הכלכלית לעצור את עבודות בניית התשתיות במתחם גליל ים מאחר והמדינה הקפיאה בפועל את הסכם הגג עם הרצליה וכתוצאה מכך הוקפא בניית מחלף רב מכר, העתקת המכון לטיהור שפכים ועיכוב פתרונות ניקוז והקמת תשתיות בשכונה החדשה.

כאמור, ביום ראשון בבוקר, רק ארבעה ימים לאחר הודעת העירייה הדרמטית, הודיעה העירייה כי שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית הרצליה משה פדלון ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון סיירו באתר מחיר למשתכן בגליל ים בהרצליה והודיעו שבניית הפרויקט נמשכת באופן מלא, בניגוד לפרסומים מהשבוע שעבר. פרסומים שאותה הוציאה כמובן עיריית הרצליה.

בהודעת העירייה מיום ראשון נכתב כי: "השר כחלון, ראש העירייה פדלון ושמרון קיימו סיור באתר הבניה על מנת לעקוב אחר קצב התקדמות בניית השכונה, שאמורה להתאכלס כבר בשנת 2021. בסיור הובהר שבניית הפרויקט ממשיכה באופן מלא ואף נבחנו מספר דרכים לזרז את הליך הבנייה שכבר נמצא בעיצומו".

בעירייה ציינו כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ועיריית הרצליה יישבו את המחלוקות הקיימות במסגרת ביצוע הסכם הגג בין המדינה לעירייה. רמ"י יעמדו בכל התחייבויות הסכם הגג ועיריית הרצליה תמשיך להנפיק היתרים. הובהר במהלך הסיור שבכל מקרה, לא יהיה עיכוב כלשהו בבניית פרויקט מחיר למשתכן בעיר.

שר האוצר משה כחלון התייחס לאחר הסיור לבנייה הרצליה: "תכניות הבניה של מחיר למשתכן בהרצליה חזרו לדרך המלך ואני מברך על כך. טבעי שיהיו מעת לעת מחלוקות בין המדינה לעירייה, אך אסור שהזוגות הצעירים שזכו במחיר למשתכן ישלמו את המחיר. הגעתי הבוקר כדי לראות את קצב התקדמות הפרויקט, ולוודא שאינו מתעכב אפילו בדקה. אני מודה לראש העירייה ומנהל רמ"י שפתרו את הנושא ומצפה להגיע לכאן בפעם הבאה לקביעת מזוזה וחנוכת השכונה".

פדלון אמר: "אני שמח ששר האוצר התערב במחלוקת ושהיא נפתרה. אנחנו ממשיכים לבנות למען הזוגות הצעירים וניתן את כל האישורים הדרושים לקידום פרויקט מחיר למשתכן".

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "תכנית מחיר למשתכן בהרצליה ובכל הארץ היא עובדה קיימת, נמשיך להגדיל את היצע היחידות דיור ונעקוב אחרי ביצוע הקמת השכונות".


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: שני תושבי כפ"ס תקפו אדם אחר
ראש עיריית הרצליה משה פדלון ואייל קיציס בעמדת החימר
איפה נפגשו ראש העיר ואייל קיציס?
הרחוב הונגש בזכות תלמידי אגם
הרחוב הונגש בזכות תלמידי "אגם"
מי שרוצה ומאמין יכול להתפתח בתחום
מתנדבים להציל חיים
לימון עולה המון
לימון עולה המון
אופנוען נפצע בתאונה בהרצליה
עברנו את הקיץ בשלום
למקומות, היכון, רוץ...
למקומות, היכון, רוץ...