הרצליה

שלב ב' בפיתוח בית העלמין העירוני בהרצליה יוצא לדרך

בחלק החדש שיוקם תתאפשר קבורת שדה במכפלות (שני בני זוג שקבורים אחד מעל השני). כך הודיע השבוע חבר המועצה משה ועקנין, יו"ר תאגיד בית העלמין העירוני, שהוקם בחודש מאי 2011.

שרון יונתן 20/02/2019
משה ועקנין ואילן זהבי על רקע בית העלמין
צילום: שרון יונתן

עד כה היה שטח קטן על גג המבנה שיועד לקבורת שדה, כאשר מרבית הקבורה נעשתה בכוכים (קבורת סנהדרין). לאחרונה קיבל התאגיד היתר ממהנדס העיר ואישור המשרד לשירותי דת לפיו בחלק החדש שיוקם בצידו הדרום מערבי של בית העלין יוכשרו 1,100 קברים בקבורת שדה במכפלות ו-204 מכפלות קבורה בחלק האזרחי. כמו כן, תיבנה תוספת של 680 כוכים חדשים. בבית העלמין כיום קבורים כ-2,700 אנשים בכוכים. פיתוח שלב זה יחל בעוד כשלושה חודשים.

ועקנין ציין השבוע כי בני זוג שירצו להזמין בעודם בחיים קבר שדה ביחד יאלצו להיפרד מ- 24 אלף שקלים ואילו עלות קבר כפול במקרה של פטירה יעלה לבן הזוג השני 14.5 אלף שקלים. ועקנין ציין כי העלות נובעת מעלות השטח, ההיתרים וכדומה.

ועקנין אמר השבוע: "בית העלמין העירוני בראשות המנכ״ל אילן זהבי מצטיין בשירות בשעות הקשות ביותר של המשפחות בהרצליה. מתוך דגש על רגש התחשבות וליווי אישי למשפחות פעילות בית העלמין מתבצעת על פי כללי ההלכה. במקום נפתח מבנה טהרה חדש המשוכלל ביותר בארץ. בית העלמין מעניק שירותי גמ״ח למשפחות הנפטרים במהלך השבעה באספקת אוהל אבלים, ערכת שתיה חמה, תנור, מאוורר, כסאות. עשרות המכתבים המגעים מהמשפחות מעידים בצורה הטובה ביותר על השרות לתושבי העיר. יש לציין שמכירת קברים בקבורת שדה תפתח בקרוב לתושבי הרצליה. ברצוני להודות לראש העירייה משה פדלון, מנכ"ל העיריה, גזברות ומחלקת הנדסה על התמיכה והסיוע".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חנוכה במושבה
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
נעצר חשוד בביצוע שוד אלים
שני גברים נמצאו ללא רוח חיים בחיפה
יאחדו שורות?
יאחדו שורות?
ראש העיר משה פדלון במפגש מתנדבי רשויות ומועצות בהרצליה
הרצליה מלמדת התנדבות
אבי קמינסקי, צפוי לסיים את תפקידו
אבי קמינסקי צפוי לסיים את תפקידו בעיריית הוד השרון
נתפס עם מאות גרם של סמים
האקתון המנהלים והמורים בהרצליה
האקתון יזמות חינוכית בהרצליה