הרצליה

אישום: קטינים סחרו בסמים בתיכונים בהרצליה

שלושה קטינים מהרצליה הואשמו כי היו מעורבים ביותר מ - 100 עסקאות סמים לעשרות קטינים ממספר בתי ספר תיכונים בעיר

מיכאל פרוסמושקין 21/02/2019
קטינים סחרו בסמים בתיכונים בהרצליה
כתב אישום חמור (iclipasrt)

יחידת התביעות של המשטרה הגישה השבוע, בתום חקירת משטרת גלילות, כתב אישום נגד שלושה קטינים (15,16,17) מהרצליה בחשד לניהול רשת לסחר בסמים לקטינים בעיר. 

 

בחודש האחרון ניהלה המשטרה חקירה רחבה בחשד כי במהלך שנת 2018 מכרו ביותר מ-100 הזדמנויות סמים, מסוג חשיש ומריחואנה,  ליותר מ-30 "לקוחות" קטינים. עם התפתחות החקירה, יזומנו כ - 30 קטינים נוספים למתן עדות בפרשה.  

החקירה החלה בעקבות מקרה בו קטינה שנתפסה עם סמים באחד מהתיכונים בעיר. לאחר שהמקרה הובא לידיעת שוטרי תחנת גלילות, נפתחה חקירה שבמהלכה התברר כי שלושת הקטינים, תושבי הרצליה, נהגו למכור סמים לקטינים אחרים בעיר כשחלק מהעסקאות והשימוש בסמים נעשה בין כותלי בתי הספר או בקרבתם. רוב העסקאות בוצעו בקרב קטינים משני תיכונים בעיר, אך היו גם מבין תלמידי התיכונים האחרים. מהחקירה עלה תיאום העסקאות התבצע באמצעות הטלפונים של הקטינים. 

כל החשודים נחקרו על ידי המשטרה והוגשו נגדם כתבי אישום לבית המשפט לנוער בת״א.  בדיון שהתקיים השבוע, נעתרה השופטת טובה פרי לבקשת המשטרה והורתה על המשך מעצר הבית בפיקוח לשלושת הקטינים עד לתום ההליכים. שניים מהקטינים הואשמו בחמישה אישומים והקטין הנוסף הואשם בשבעה אישומים. 

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את עבירת הסחר בסמים והשימוש בקרב בני הנוער. על ההורים להיות מעורבים בפיקוח והשגחה על הדור הצעיר ובאחריותם להעביר את המסרים בדבר הסכנות הכרוכות בשימוש בסמים וכן המשמעויות הפליליות הנלוות לכך. אנו נמשיך את מאבקנו הבלתי מתפשר בשמירה על שלום הציבור כנגד נגע הסמים". 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד יונתן שוב, עוסק בתחום נזקי הגוף, תאונות דרכים ודיני תעבורה.
פיצויי עתק לנהג שאיבד שליטה על הרכב בגלל חרק מעופף
נפתחת ההרשמה לגני הילדים ולכיתות א'
עדיין בפסגה
חוגגים את סוף את החופש הגדול באושילנד
יאיר זיגדון, יור הנהגת ההורים ביהס דקל
גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים
בריכת שרונית. גאוות המקום
חוזרים לקאנטרי
אושרה בניית אלפי יח"ד בקדימה-צורן
סדר פסח בבית חבד
סדר פסח בבית חב"ד בכ"ס