הרצליה

עיריית הרצליה מוקירה את תושבות העיר

סיפוריהן של 12 "נשים פורצות דרך" נאספו לחוברת שתחולק במוסדות החינוך , בין הנשים המופיעות בחוברת הרופאה הראשונה, החברה הראשונה בוועד המושבה, האישה ששינתה את חיי התרבות והתקשורת בארץ ועוד

כתב לוקאל 25/02/2019
נשים פורצות דר
צילום באדיבות עיריית הרצליה

עיריית הרצליה מנציחה את הנשים הראשונות בעיר שפילסו דרך והטביעו את חותמן בעיר לדורות. בעירייה החליטו להוקיר 12 נשים בולטות, תושבות העיר, וייחדו להן חוברת  "נשים פורצות דרך". לרגל יום האישה הבינלאומי וחודש האישה המצוין בהרצליה, תחולק החוברת לתלמידות ותלמידי בתי הספר היסודיים. במקביל, יתקיימו בבתי הספר בעיר הרצאות השראה אשר יוקדשו לפעילותן של הנשים הללו.

 החוברת "נשים פורצות דרך" מביאה את סיפוריהן מעוררי ההשראה של נשים שלא ויתרו כשנתקלו בקשיים, או בחוסר צדק ואפליה, והובילו מגוון יוזמות למען העיר ותושביה בשנותיה הראשונות. בין הנשים שסיפורן מובא בחוברת ד"ר דשה אהרונסון, הרופאה הראשונה של הרצליה, מרגוט קלאוזנר, ששינתה את חיי התרבות והתקשורת בארץ, רחל מולק, המורה הראשונה, סוניה שילוח האחות הראשונה, בת ציון מירסקי החברה הראשונה בוועד המושבה ועוד.

ראש העיר משה פדלון אמר "כל אחת מהנשים הללו ניחנה בעוצמה אישית ובחזון שהובילו אותן בדרך לא סלולה לעמוד מול קשיים ומכשולים לא קלים, אבל הן לא ויתרו ופרצו את הדרך לנשים שבאו אחריהן. חשוב שילדי העיר יכירו ויעריכו את גודל העשייה שלהן ויפנימו את ההכרח בשוויון בין המינים".

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך והנשים בהרצליה, איה פרישקולניק, אמרה: "חוברת זו נועדה לאפשר לנו להכיר, להעריך ולהוקיר תודה למספר נשים שניפצו את תקרת הזכוכית, רשמו הישגים יוצאי דופן והותירו חותם של עשייה בעיר הרצליה. חשיפת סיפורן בפני תלמידות ותלמידי העיר נועד להוות עבורם דוגמה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
במוזיאון העיצוב חולון נפרדים מ-2018
מחברים את מורשה למרכז העיר
פתיחה חלומית
מרכיבים קואליציה (פרשנות)
צעיר נדקר ברחובות
המרעננת של הקיץ
הספורטאים הראשונים בהיכל התהילה
עיריית תל אביב יפו הכריזה על אנשי השנה בספורט לשנת 2018
ביום שישי האחרון  נערך מרוץ ה mud run  בפארק הירקון בתל אביב.
מי השתתפה במרוץ ה - mud run של ניסאן?