הרצליה

מחאת הנגיד

מאות תלמידים והורים בחט"ב הנגיד בהרצליה מחו הבוקר על כוונת משרד החינוך והעירייה לבטל את "שישי יצירתי" ולהאריך את שבוע הלימודים לשישה ימים

שרון יונתן 07/03/2019
תלמידי חט
צילום: פרטי

מאות מילדי חטיבת הביניים שמואל הנגיד והוריהם התאספו הבוקר (חמישי) להביע מחאה על כוונת העירייה לבטל את מתכונת שישי יצירתי ולפרוש את הלימודים בחטיבה על פני שישה ימי לימודים במקום חמישה. לטענתם מדובר במהלך חד-צדדי שנכפה על בית הספר, למורת רוחם של ילדי החטיבה, הוריהם ומוריהם. הילדים הגיעו כולם לבושים חולצות שחורות והתקיימה מחאה מכובדת בתקווה לחינוך לדמוקרטיה ולשיח מכבד.
הילדים החליטו לא להפריח בלונים כדי לא לפגוע בסביבה הימית, ולכן התקיים טקס פיצוץ בלונים שעליהם רשמו הילדים את כל הפעילויות שימנעו מהם בשל המעבר לשישה ימי לימוד – כגון שיעורי רובוטיקה, מחול, אימוני ספורט, תאטרון, הרכבים מוזיקליים, תכנית אונ' בר אילן וכן זמן איכות עם המשפחה.  
שלומי קרמר, יו"ר הנהגת הורי הנגיד, סיפר: "16 שנה מלמדים בשמואל הנגיד 5 ימי לימודים בלבד. בתקופה הזאת חל שיפור גדול  בבית הספר, ותחת הנהגתה של יהודית לוין בית הספר וקהילת הנגיד משגשגים. בשנה שעברה החליטה העירייה - בשם האחידות בהרצליה - לעבור לשבוע לימודים בן שישה ימים , ואולם המורים הקימו קול זעקה, ההורים והילדים התנגדו, ועיריית הרצליה העדיפה, לטענתה, לעבור את הבחירות קודם, ואחר כך לטפל בנגיד. השנה, לאחר הבחירות, אנחנו מוצאים את עצמנו במצב של פגיעה אנושה בקהילת בית הספר בעקבות ההנחתה לעבור לשישה ימי הוראה".

קרמר דחה אחת לאחת טענות עבר שנשמעו נגד המתווה: "חוזר מנכ"ל של משרד החינוך מגדיר נוהל מסודר לבקשה ללמד 5 ימים בשבוע בתמיכת העירייה. 4 בתי ספר בהרצליה מקיימים שבוע לימודים בן 5 ימים, וכך גם בתי ספר רבים מאוד ברחבי הארץ. הטענה שחמישה ימי לימודים מגבירים אלימות היא מגוחכת: מחקרים מצביעים על שיעורי אלימות חריגים בתוך כותלי בית הספר ולא מחוצה לו. בחמישה ימי לימוד המחנכות נמצאות בכל יום ויום, והאירועים האלימים פוחתים. פרויקט לב בנגיד מספק מעטפת חשובה מאוד לילדים שזקוקים לכך בימי שישי. שבע שנים אני מתנדב בסיירת ההורים של הרצליה, ואני לא פוגש בלילות ברחובות את ילדי הנגיד".

קרמר פנה בקריאה נרגשת לראש עיריית הרצליה, משה פדלון, להתערב ולעצור את כדור השלג כבר עכשיו: "אנחנו עומדים בצומת קריטי שבו ייגזרו חודשי מאבק קשים סביב סירובה של קהילת הנגיד ללכת לאחור. בחישוב ארוך-טווח מדובר בוויתור על מאות ימי שישי שחשובים מאוד לכולנו, ולא נוותר עליהם. האם  עובדי העירייה או עובדי משרד החינוך היו מסכימים להתייצב יום נוסף במקום עבודתם ללא שום ערך מוסף? קהילת הנגיד פונה אליך בקריאה מעומק הלב לעצור את הסחרור עכשיו לפני שתוחמר הפגיעה בחטיבה באופן שאינו בר-תיקון".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 06/11/2019
כתב לוקאל 29/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
האנשים שעושים את הרצליה
כולנו מיוחדים
ירידה לצורך עלייה
סוסים נפגעו כתוצאה מירי בדרום
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים
שר החינוך ביקר בעכו
אלופת ישראל ברכיבה על סוסים
יואל עזרזר  , חוייב להחזיר 1.2 מיליון שקלים
יואל עזרזר נדרש להחזיר 1.2 מיליון שקלים