הרצליה

סיפורו של הרוג בתאונה: "נפש של אמן"

עמנואל יצחק (23), שהתגורר לסירוגין בכפר סבא והרצליה, חייך תמיד, ניצל כל רגע בחיים, חלם בגדול והיה אמן בנשמה שבנה לעצמו קריירה בתחומי הצורפות והאופנה. בשבוע שעבר נגדעו חייו בתאונה מחרידה בכפר סבא אשר הותירה את בני משפחתו וחבריו המומים וכואבים

מיכאל פרוסמושקין 14/03/2019
עמנואל יצחק
צילום באדיבות המשפחה

"הוא ניצל כל רגע בחיים והיה מלא שמחת חיים", כך אמרו השבוע בשיחה עם האתר בני משפחתו של עמנואל יצחק, שהתגורר בשנים האחרונות לסירוגין בכפר סבא והרצליה ואשר נהרג ביום רביעי בשבוע שעבר בתאונה בכביש 40 בין קניון אושילנד לקניון G בעת שרכב על אופנוע. מאות בני משפחתו, חבריו ומכריו השתתפו ביום חמישי שעבר בהלווייתו בבית העלמין פרדס החיים בכפ"ס.

הוריו של יצחק עלו לישראל בשנת 1993 מטשקנט – בירת אוזבקיסטן, יחד עם עוד ארבעה ילדים: שלוש בנות ובן. בחלוף כשנתיים הגיח לעולם, כאן בישראל, יצחק, בן הזקונים שמהרגע הראשון כבש את כולם עם החיוך שלו שלא ירד לו מהפנים וההיפראקטיביות שלו. את שנותיו הראשונות הוא העביר בגני ילדים בכפר סבא ובבית ספר "רמז" בעיר. בהמשך, הוריו התגרשו ואביו עבר להתגורר בארה"ב. לקראת סוף שנותיו בבית ספר יסודי,  הוא עבר להתגורר עם אמו בהרצליה – ושם למד בבית ספר "הרצל", בחטיבת "בן גוריון" ובתיכון "דור". בשלב מסוים, בגיל 16 לערך, הכיר את שהם דקלו, מי שלימים הפכה לאהבתו הגדולה והייתה לצידו עד יומו האחרון. כבר בתיכון הוא היה במגמת אמנות והכישרון שלו בא לידי ביטוי בהכל: בצורפות, בבגדים ובקעקועים שהיו לו על הגוף. "הוא היה מאוד מוכשר, בעל יכולות מדהימות ועם אינטליגנציה רגשית מאוד גבוהה", העידו בסביבתו. 

את שירותו הצבאי הוא החל ב"כיפת ברזל", אך לדברי בני משפחתו, זה תפקיד שפחות התאים לו ולאחר מאמצים גדולים הוא הצליח להשתבץ מחדש והחל לשרת כטבח ביחידת "שלדג" בבסיס פלמחים. תפקיד שהתלבש עליו כמו כפפה ליד, נוכח אהבה הגדולה שלו לבישול.

לאחר שחרורו מהצבא ועד מותו הטרגי, עבד יצחק במסעדת סושי בהרצליה ובמקביל פעל להתפתח בשתי האהבות המקצועיות שלו. בתחום הצורפות, ימים ספורים לפני התאונה, הוא עוד הספיק לסיים קורס אצל מעצב התכשיטים יניב שפירא בבית ספר לצורפות בת"א, כשבמקביל עבד בבית מלאכה קטן בבית המשפחה בכפ"ס, בו עיצב תכשיטים שהביקוש אליהם הלך וגדל. במקביל, בתחום האופנה והסטייל שכל כך אהב, הקים ליין של בגדים במסגרתו כבר מכר באינטרנט מספר קולקציות, בין היתר של חולצות וגרביים שעיצב. חברתו, שהם, כבר הבטיחה להמשיך את הקולקציה הנוספת שלו שהוא תכנן להוציא בקרוב. חבריו ובני משפחתו של יצחק סיפרו על חלומו הגדול לעבור לגור במיאמי בארה"ב ושם לעשות תואר בבית ספר הבינלאומי לאופנה "מארגוני" - Istituto Marangoni. לצד עיסוקיו בהיבט המקצועי, בזמנו הפנוי היה תמיד בסביבת חברים, אהב מוזיקה שחורה והיפ הופ, היה גיימר וגיק מחשבים.  

"הוא היה המלאך שלי", אמרה השבוע אמו של יצחק, לובה נתנאל. "הוא לא ילד שישב על הספה ואמר שיש לי עוד זמן. הוא כל הזמן אמר לי: 'אמא אני לא יכול לבזבז יום אחד סתם. אני חייב לעשות הרבה דברים'. הוא תמיד אמר שצריך לנצל את החיים, כך גם אמר לחברים שלו והתעצבן על אנשים שלא עושים כלום". לדבריה,  חרף גילו הצעיר, הוא הספיק לטייל הרבה בעולם ורק לפני מספר חודשים חזר מטיול ארוך עם חברתו בארה"ב. "הוא תמיר אמר שהחלום שלו זה להיות מפורסם", ציינה האם.

אחיותיו ואחיו אמרו השבוע "הוא היה ילד שלא ישב אפילו רגע אחד במקום אחד. הוא בלט בכל דבר. הוא היה כוכב. הוא עשה במקביל הרבה דברים וכל דבר שהוא עשה הוא עשה עד הסוף וזה בא לו בקלות ובטבעיות". עוד הם העידו כי אחיהם היה אכפתי, אחראי, מסור ומשפחתי. "הוא היה אדם מאוד אמביציוזי ועם נפש של אמן. הוא היה מלא שמחת חיים, אוהב את החיים עד כדי כך שלא היה מסכן אותם", אמרה אחת מאחיותיו. "הוא הקטן מביננו אבל היה ממלא אותנו בכוחות כמו שמש. את כל היפראקטיביות שלו הוא הפך לדבר חיובי וליצירה שלו". כעת, חרף הטרגדיה והאובדן, האחים, שתמיד היו מלוכדים וחברים טובים, מדגישים כי תמיד יישארו חמישה.

שהם דקלו (23), אהבתו הגדולה מזה כשמונה שנים, סיפרה כי השניים הכירו דרך חברה משותפת ולשניהם היה ברור כי הקשר יוביל לחתונה. "הוא אדם שאי אפשר לעמוד בפניו וכל אדם שפגש אותו היה מוקסם ממנו", ציינה בחיוך ובעיניים דומעות. "הוא היה האהבה ראשונה שלי, גדלנו ביחד... וחיינו כמו זוג נשוי. הוא כבש כל מטרה שהוא חלם עליה, תמיד היה מפנק, בשלן מדהים וחבר הכי טוב. לראות אותו זה כמו קרן אור. לא פוגשים אנשים כאלה כל יום. זאת באמת זכות להכיר אדם כזה. הוא היה הרבה מעבר לבן זוג". 

בסביבתו סיפרו כי הוא רצה לרכב על אופנוע מגיל 16 כשבני משפחתו ניסו להניא אותו מכך. רק לפני כשנה וקצת הוא הוציא רישיון על האופנוע בכדי להימנע מפקקים ולנצל טוב יותר את הזמן בחיים. לדברי בני המשפחה, הוא היה מאוד זהיר, מודע לסכנות, שאף לשנות את תרבות הנהיגה בישראל והבטיח שבתום הלימודים יפסיק לרכב על האופנוע.

ביום התאונה הוא נסע מבית חברתו בהרצליה, הסתפר, רכש חומרים לעשיית הצורפות שלו והיה בדרך לבית אמו במזרח כפ"ס, כשברגע אחד נגדעו חייו בתאונה בין אופנוע עליו רכב למשאית לאחר שפגע במעקה בטיחות. הנסיבות המדויקות של התאונה טרם ברורות ונמצאות בחקירה.

בני משפחתו ביקשו לציין כי את יצירותיו בתחום הצורפות ובתחום האופנה הוא מכר באתר www.fuuustore.com, בעמוד האינסטגרם העסקי : fuuustore ובעמוד האינסטגרם האישי: emanuelitzhak

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חמישה פצועים בתאונה סמוך לכוכב השחר
חמישה פצועים בתאונה סמוך לכוכב השחר
המרוץ לחיים
פעילויות חודש נובמבר בקניון "שבעת הכוכבים" הרצליה
ממשיכים לחלק מלגות
צעירת הצולחות
המרוץ למועצה
המרוץ למועצה
גאה להיות שר החינוך שלכם
"גאה להיות שר החינוך שלכם"
אלה, דניאל (באמצע) ומיכאל. מנצלים את החופש לעבודה
הנוער הלומד והעובד