הרצליה

עימות במועצה

ישיבת מועצת עיר סוערת במיוחד התקיימה השבוע בהרצליה, במהלכה האשימו חברי האופוזיציה את ראש העירייה באי מתן תשובות ענייניות לשאילתות. ראש העירייה בתגובה: "אנו מכבדים את מקומה של האופוזיציה במועצה דמוקרטית. לצערנו מקצת מחברי האופוזיציה רואים בישיבות המועצה הזדמנות ליצירת פרובוקציה ובמה לאמירות פופוליסטיות ובלתי ראויות".

שרון יונתן 14/03/2019
משה פדלון , מכבדים את האופוזיציה
צילום: רמי גרידיש

ישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום שלישי הייתה סוערת במיוחד וכללה עימותים מילוליים רבים בין חברי האופוזיציה לראש העיריה, משה פדלון, ולחבר המועצה ירון עולמי. חברי האופוזיציה טענו כי פדלון ניסה למנוע מהם תשובות לשאילתות שהגישו במגוון נושאים ולא נתן להם להשלים את דבריהם בשאלות ההמשך לשאילתות. כעסם של חברי האופוזיציה על עולמי היה מכיוון שהגיש שתי הצעות לסדר חסרות משמעות וזאת כדי למנוע מחברי האופוזיציה להגיש ארבע הצעות לסדר, המספר המקסימלי המותר על פי החוק.

ראש העירייה אמר בדיון כי הוא לא מוכן שכל שאילתא תהפוך לדיון וביקש מחברי האופוזיציה לנהוג לפי פקודת העיריות.

בסוף הישיבה, הגישו שבעה מחברי האופוזיציה פנייה בכתב לראש העירייה לקיום ישיבת מועצה שלא מן המניין בעוד כשבעה ימים כמקובל.
באופוזיציה הסבירו כי הדבר נעשה לאור העובדה כי לא ניתנו להם תשובות ולאחר שראש העירייה סירב לקיים דיונים ענייניים בנושאים אלו. באופוזיציה הוסיפו כי כפיית זימון לישיבת מועצה שלא מן המניין על ידי חברי האופוזיציה לא התקיים כבר שנים רבות במועצת העיר הרצליה ומדובר בצעד חריג, לאור ההתנהלות שהייתה בישיבת המועצה כלפי חברי האופוזיציה.

מאיה כץ, חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, אמרה לאחר הישיבה: "ראש העירייה צריך לדעת שבלי אופוזיציה אין דמוקרטיה. אנחנו לא קישוט בישיבות, אנחנו נבחרי ציבור ולכן ההצעות לסדר והשאילתות שאנו מעלים מחולקות לנושאים מהותיים בסדר היום הציבורי וגם הצעות שמגיעות אלינו מהתושבים שרוצים לקבל תשובות ונתקלים בחוסר מענה. מדובר בכלים המתקיימים ברשותנו מתוקף החוק כחברי אופוזיציה ואנו נמשיך לפעול למען הציבור באמצעות כל  הכלים שברשותנו וגם לא נהסס להשתמש בכלים משפטיים.

צר לי כי נעשה ניסיון לבצע תרגיל פוליטי על חשבון תושבות ותושבי העיר בכדי להימנע מהתמודדות עם השאילתות וההצעות לסדר. לנסות להגביל אותנו ו״לשחק״ עם ההצעות לסדר הוביל אותנו לצעד בו הגשנו בקשה לזימון ישיבה שלא מן המניין לדון בהצעות לסדר שטרם הובאו לדיון ולעוד נושאים אחרים״.

בתגובה לאמירותיה של מאיה כץ, נמסר מלשכת ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "אנו מכבדים את מקומה של האופוזיציה במועצה דמוקרטית. לצערנו מקצת מחברי האופוזיציה רואים בישיבות המועצה הזדמנות ליצירת פרובוקציה ובמה לאמירות פופוליסטיות ובלתי ראויות. המועצה, בראשותי, תמשיך לשמור על שיח דמוקרטי תרבותי, דיון ענייני והולם בנושאים ציבוריים ושקיפות מלאה - במטרה לשרת את תושבי הרצליה באופן הטוב ביותר".

חבר המועצה ירון עולמי הסביר מדוע העלה שתי הצעות לסדר חסרות משמעות: "יש לציין שאני נוקט בדרך זו אך ורק על מנת להפסיק את הפארסה שמתחוללת בישיבות המועצה.
חלק מחברי האופוזיציה נוהגים בדרך של זלזול וצפצוף על פקודת העיריות והדין, הופכים את ישיבות המועצה לקרקס ולבדיחה, ואנו נאלצים לבזבז שעתיים של ישיבה על הצעות לסדר ושאילתות, שמוגשות ונידונות שלא על פי כללי המנהל התקין והאופי הרצוי של ישיבות מועצת עיר. חברי המועצה מגיעים לישיבות המועצה בהתנדבות מלאה, על מנת לדון בענייני העיר, לקבל החלטות הרות גורל, על חוזים ומסמכים, תב"רים של מיליוני ש"ח, התקשרויות וכיוצ"ב. אנו מברכים ומקבלים ביקורת, אבל שתהיה עניינית וקורקטית, לא אמתלה צינית שנועדה לבזבז זמן ולעשות מהמועצה חוכא ואיטלולא.
דווקא כחבר אופוזיציה לשעבר אני יודע איך מצופה מהאופוזיציה להתנהג, בצורה עניינית, אחראית ומכבדת - את עצמם ואת שאר חברי המועצה. לצערי כרגע לא כך הדבר, ויש להצטער על כך מאוד".

 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המתעמלת ליזה גליידיוק
המתעמלת ליזה גליידיוק מעפולה זכתה באליפות ישראל
שמו של רוכברגר יוסר משם סיעת "רמת השרון שלנו"
אשה נפצעה בינוני מפגיעת משאית בבני ברק
ניצחון על הדאבליסטית
להקים פסי האטה וכיכר
11 מצבות אבודות של נספים בשואה יושבו לבית העלמין בברגן בלזן
דר ירון ברקוביץ
מתי יש צורך בניתוח החלפת מפרקי ברך וירך?
פיילוט פינות האכלה לחתולים