הרצליה

סיגריה הובילה למעצרו של חשוד בפריצה

עבריין ממרכז הארץ הואשם כי בעת שאמור היה לשהות במעצר בית פרץ לדירה בהרצליה וגנב מתוכה תכשיטים. הוא נתפס לאחר שנמצאה התאמה בינו לבין סיגריה שנמצאה בזירה

מיכאל פרוסמושקין 19/03/2019
נעצר והועמד לדין (צילום: iclipart)

גבר, בן 39, בעל עבר פלילי מכביד, נעצר לאחרונה והואשם לפני ימים אחדים בגין פריצה לדירה בהרצליה וגניבת רכוש תוך גרימת נזק.

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי תחנת גלילות, ב – 18 בינואר השנה, בשעות היום, הפרץ הנאשם מעצר בית בו אמור היה לשהות במסגרת תיק אחר ופרץ לדירה ברחוב ה' באייר בכך שפתח את דלת הדירה שהייתה נעולה, באמצעות חפץ קהה ותוך גרימת נזק לדלת נכנס פנימה.

מחקירת שוטרי תחנת גלילות עולה כי הוא פתח את הארונות בדירה ורוקן את תכולתם לרצפה, וכן גרם נזק לרכוש בכך שחתך כבלי חשמל שהיו בדירה. בהמשך, כך נטען,  גנב מהדירה שלוש טבעות זהב, עגילים ושרשראות.

שוטרים שהגיעו לדירה שנפרצה איתרו מתחת לערימת בגדים על הרצפה בדל של סיגריה. בעלת הדירה צייני בפני החוקרים כי היא בטוחה כי הפורצים השאירו את הסיגריה מאחר ובבית לא מעשנים.

הסיגריה הועברה לבדיקה במעבדות המשטרה, ושם הופק ממנה די אן איי אשר זהה לדי אן איי של החשוד. בחלוף כחודש וחצי מיום הפריצה,  הוא אותר ונעצר על ידי שוטרי תחנת גלילות. בחיפוש שבוצע בביתו אותר טלפון שבבדיקתו התברר כי הוא מאוכן בזירת ההתפרצות ובזמן התרחשותה ובהמשך בסמוך לביתו של הנאשם.

בחקירתו הכחיש את המיוחס לו וטען כי הוא אינו עובד מספר חודשים ומתפרנס מביטוח לאומי. לדבריו, הוא מסתובב בכל הארץ ולעניין הסיגריה טען כי אולי מישהו מתנכל לו וזרק את הסיגריה שלו שם.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה בעניינו עולה כי באמתחתו עשר הרשעות קודמות, בין היתר בעבירות רכוש ואלימות, שבגינן ריצה במצטבר למעלה משבע שנות מאסר. ממאסרו האחרון שוחרר רק בינואר 2017. כמו כן, תלויים ועומדים נגדו שני כתבי אישום אחרים.

עם הגשת כתב האישום, מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת. 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"שירתתי את הציבור באהבה גדולה"
חילקו מלגות
דפנה צור
אני כאן בגלל אחותי
הורים לילדים בגן חובה השביתו את הלימודים
כושר עם הפנים לים
וירוצו הילדים לפנינו
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
חשד: נהג מונית ביצע מעשה מגונה בקטינה