הרצליה

טיסה חווייתית בשמי הארץ

אל על אירחה כ- 180 ילדים ובני משפחותיהם מתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ומ"ספיישל אולימפיקס" מהרצליה, בטיסת חווייתית בשמי הארץ, במטוס הדרימליינר של החברה

כתב לוקאל 31/03/2019
טיסה חווייתית בשמי הארץ
צילום: סיון פרג'

לקראת יום המעשים הטובים, אל על אירחה כ- 180 ילדים ובני משפחותיהם מתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ועמותת "ספיישל אולימפיקס ישראל", לטיסה חווייתית בשמי הארץ, במטוס מסוג דרימליינר של החברה.

רגע לפני ההמראה, נערך טקס רשמי, במסגרתו גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על ויהודית גריסרו, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומינהל באל על, קיבלו בברכה את ילדי "כנפיים של קרמבו" ו"ספיישל אולימפיקס". משה פדלון, ראש עיריית הרצליה טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ושרון לוי בלנגה, מנכ"לית "ספיישל אולימפיקס ישראל" ליוו את הילדים במהלך הטיסה. כמו כן, ב"מסדר כנפיים" מרגש, שהתקיים למרגלות מטוס הדרימליינר, ענדו טייסי ודיילי אל על, סיכת כנפיים לכ- 180 ילדי "כנפיים של קרמבו" ו"ספיישל אולימפיקס".

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על אמר: "אנו שמחים לארח לטיסה בשמי הארץ את ילדי  תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ועמותת "ספיישל אולימפיקס" מסניף הרצליה. טיסה זו, מצטרפת למגוון רחב של פעילויות שהחברה יוזמת ותמשיך ליזום למען הקהילה."

'כנפיים של קרמבו' היא תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. לתנועה 70 סניפים ברחבי הארץ ולמעלה מ- 6,000 פעילים מכל מגזרי החברה הישראלית: נוער בסיכון, נוער מנותק ונוער במסגרות 'הזדמנות אחרונה'. בתנועה פעילים ילדים ונוער בני מכל קשת הלקויות ודרגות החומרה: לקויות תקשורתיות, חושיות, קוגניטיביות, פיזיות ואחרות. התנועה זכתה להכרה בינלאומית ע"י האו"ם, שהעניק לה מעמד של 'יועץ מיוחד' לנושאי השילוב וההכלה.

מזה שנים, חברת אל על מחבקת את ילדי תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" ותומכת בערכי השילוב, הסובלנות וההכלה שמקדמת התנועה בסניפיה ברחבי הארץ. במסגרת הפעילויות המשותפות, אירחה החברה כ- 150 ילדי "כנפיים של קרמבו" בטיסה המיוחדת של מטוס הדרימליינר והעניקה חוויה מהנה ומרגשת לילדי התנועה.

טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית "כנפיים של קרמבו": "חברת אל על מוכיחה שוב את מחויבותה העמוקה לקהילה, ואימוץ ילדי "כנפיים של קרמבו" יוצקת תוכן בערכי הסובלנות, ההכלה ושוויון ההזדמנויות שמקדמת התנועה. הקשר הנפלא שנרקם בין אל  על לתנועה מאפשר לנו להפיץ את רוח קרמבו למקומות נוספים."

כמו כן, לטיסה הצטרפו גם 30 ילדים מעמותת "ספיישל אולימפיקס", הארגון העולמי הגדול ביותר בעולם לספורט משלב, הפועל למען אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומשפחותיהם. רק לפני מספר ימים, נבחרת הספורטאים של העמותה חזרה מאולימפיאדת ה"ספיישל אולימפיקס" שהתקיימה באבו דאבי ודובאי, מעוטרת בכ-22 במדליות וגביעים, הישג חסר תקדים ומקור לגאווה למדינה.

שרון לוי בלנגה, מנכ"לית "ספיישל אולימפיקס ישראל": "איזה תיזמון מדהים יש לטיסה הזו שהספורטאים שלנו זוכים לטוס בשמי הארץ אחרי שהם הוכיחו שהשמיים הם הגבול. הם שברו דעות קדומות של חלק מהאנשים בחברה והוכיחו לכולנו שהכל אפשרי אם רק רוצים. תודה על ההזדמנות שאתם נותנים לספורטאים שלנו לחגוג את הניצחונות שלה."

ראש העיר הרצליה, משה פדלון, העיר שעל שמה נקרא המטוס השמיני מסוג הדרימליינר, סיכם בהתרגשות: "אני מודה לאל על, על החוויה המיוחדת שהוענקה לילדי הרצליה המהווה הוכחה לכך שעם הרצון והתמיכה לכל ילד- השמיים הם הגבול. אנו בהרצליה נמשיך להעניק את המסגרות והתמיכה היום יומית המאפשרים לכל ילד שוויון הזדמנויות ללא מגבלה."

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יש קואליציה
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
שני קטינים יואשמו בחמישה מקרי שוד
לאן תטיילו בפסח?
איפה הכי כדאי לבלות בחופשת הפסח?
לאונרד כהן ונעמי שמר נפגשים בקתדרה
פעילי הדוכן החילוני בבית החולים מאיר
"הדוכן החילוני" בבית חולים מאיר בכ"ס
2.	עומר מילר הפרזנטור של אמקור וקריסטל.
תדיראן בחרה בשף עומר מילר כפרזנטור של עולם המטבח של מותגי אמקור וקריסטל
על הבאזר
אישום: סחר בסמים ואיים על קטין