הרצליה

"ההזנחה הפושעת של ילדינו אינה יכולה להימשך"

כך ציינו הורים לילדים במעון נעמ"ת ברחוב הכוזרי 8 במכתב ששיגרו לבכירים במשרד העבודה והרווחה וברשת נעמ"ת. ההורים טוענים לתחלופה גבוהה ולאי עמידה בדרישות ההכשרה של הצוות המקצועי ולליקויים בטיחותיים בחצרות

שרון יונתן 04/04/2019
מעון נעמ
צילום: פרטי

הורים לילדים במעון נעמ"ת, הנמצא ברחוב הכוזרי 8 בהרצליה, מתלוננים על ליקויים חמורים והזנחה, לדבריהם, במעון. מדובר במעון שקיים מזה כ-30 שנים, כאשר עד לשנה זו נוהל במשך 12 השנים האחרונות ע"י מנהלת ותיקה וצוות מטפלות קבוע. ההורים גורסים כי למעון זה היה מוניטין ושם בין הטובים בהרצליה והיו לו רשימות ממתינים ארוכות בכל שנת הרשמה.

לדבריהם, בשנה האחרונה מצבו של המעון התדרדר, עד כדי מצב בו אין כלל נרשמים חדשים לשנת הלימודים הבאה, ובנוסף הורים רבים בחרו להוציא את ילדיהם במהלך שנת הלימודים הנוכחית, הוחלפו שתי מנהלות מעון ומרבית מנשות הצוות הקבועות שהיו עזבו גם הן.

"אנו, הורי הילדים השוהים במעון נעמ"ת הכוזרי, העלנו בכתב ובע"פ בפני הנהלת נעמ"ת מספר ליקויים קריטיים המתרחשים במעון בתחילת שנת הלימודים (ספטמבר 2018) - אולם ליקויים אלו וליקויים אחרים שנוצרו בהמשך, לא טופלו עד היום (אפריל 2019), במשך 7 חודשים", ציינו ההורים במכתב ששיגרו בשבוע שעבר לבכירים במשרד העבודה והרווחה וברשת נעמ"ת. ההורים ממקדים את עיקר טענותיהם בשלושה נושאים מרכזיים: קיצוץ בכוח אדם ואי עמידה בתקני תפוסה של האגף למעונות יום ומשפחתונים, אי עמידה בדרישות ההכשרה של הצוות המקצועי במעון, ליקויים חמורים ומסכנים בחצרות המעון.

ההורים טוענים כי מתחילת שנת הלימודים הנוכחית חלו שינויים רבים במצבת כוח האדם במעון, דבר שהוביל לחוסר יציבות הצוות המטפל בילדים, לחילופי דמויות המוכרות לילדים בתדירות חודשית ולפגיעה באמון ההורים בצוות המעון. כך למשל, בחודש מרץ התבשרו ההורים כי מעתה יחולו שינויים על ידי צמצום צוות המטפלות בכיתות.

ההורים קובלים גם על תחלופת כח אדם ועל העובדה שבסיום שנת הלימודים הקודמת עזבה מנהלת המעון שהייתה מוערכת מאד וכי מלבד מנהלת המעון, מתחילת שנת הלימודים חלה תחלופה גדולה מאד בכוח האדם. "מטפלות רבות מצוות המעון עזבו או הועזבו, מטפלות חדשות הגיעו למעון - חלקן רק לזמן קצר, והצוות המטפל בילדים התחלף מספר רב של פעמים בשבעת החודשים האחרונים. תחלופה רבה של מטפלות וחוסר בדמות קבועה אליה מורגלים הילדים, פוגעת בטיפול המיטבי בילדים. הילדים פוגשים לעיתים 5-6 דמויות מטפלות במהלך היום, חלקן מוחלפות בתדירות חודשית ועד שהם מתרגלים לדמות אחת - היא מוחלפת והם צריכים להתרגל לפנים חדשות", כתבו ההורים.

טענה נוספת של ההורים היא על ליקויים חמורים ומסכנים בחצרות המעון. ההורים: "בחלק מהחצרות אין מתקנים פעילים, המתקנים שכן קיימים מעטים ביותר, עשויים מעץ וחלקם נרקבים, החצרות כולן מכוסות בחול מטונף, כל שטח החצרות אינו מוצל ואין כמעט משחקים בהם הילדים יכולים לשחק בחוץ. בפועל, לילדים כמעט ואין פעילות חינוכית-בטיחותית בחצרות וכבר מספר פעמים שהורים ביקרו במפתיע בגן והילדים נצפו משחקים בשטח הבנוי המצומצם של המעון", כתבו ההורים והוסיפו כי סככת הצללה מעל החצרות שהורדה לפני 8 חודשים עדיין לא הוקמה מחדש והם דורשים את הקמתה בחודש הקרוב. תלונה נוספת של ההורים היא על משטחי החול בחצרות ועל בקשתם למשטחי דשא סינטטיים שלא נענתה עד כה ועל מתקני חצר ישנים שלא הוחלפו.

בסיום המכתב כתבו ההורים:

"מצבו המדרדר של מעון נעמ"ת הכוזרי בהרצליה, הליקויים הרבים והחמורים המתרחשים בו לאורך שנים וההזנחה הפושעת של ילדינו אינה יכולה להימשך. ממעון שהיה אחד המובילים והמבוקשים בהרצליה, הוא הגיע תוך מספר חודשים למצב בו אין כלל נרשמים לשנה הבאה לכיתת התינוקות (אשר לא תיפתח ככל הנראה), קיימת עזיבה מאסיבית של ילדים את המעון, והתחושה הכללית הינה של חוסר אמון וחוסר ביטחון בהשמת ילדינו במעון. לאור כל האמור לעיל, אנו הורי מעון נעמ"ת הכוזרי, דורשים כי ארגון נעמ"ת ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים - כמי שמייצגים את המדינה, אחראים על הטיפול בילדינו ועל הפיקוח של המעון, יקצו את המשאבים הנדרשים ויתקנו את כל הליקויים שצוינו במכתב זה, לאלתר".

עוד בהרצליה
קרן שלהבת 28/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
כתב לוקאל 29/10/2019
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קמפוס אמדוקס יהפוך לפארק הייטק
קמפוס אמדוקס יהפוך לפארק הייטק
רעננה בחרה: חיים ברוידא
העירייה תפצה תושבת שרכבה נפגע מעץ שקרס
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"
באילת מפנים אשפה באהבה
באילת מפנים אשפה באהבה
ועדת חינוך בעפולה
ועדת חינוך תקיים סיור בבתיה"ס לפני פתיחת הלימודים
הרסגור הנדין. החורשה תישאר במקומה
נגנזה התוכנית להקים חניון במקום החורשה בסמוך לבית הספר "יצחק שדה"
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
"לא ניתן שיזרקו אותנו"