הרצליה

אלמונים השחיתו את הספרייה הקהילתית בנווה עמל

אלמונים הגיחו בלילה לספריה הקהילתית ברחוב כצנלסון בשכונת נווה עמל, עקרו את המדפים ואת הדלתות והפילו את הספרים. כמה ימים אחרי חזרו וגנבו גם הארון. יוזמת הקמת הספרייה: "נמצא את הדרך והתקציב לשקם את הספרייה"

בילי בסרגליק 04/04/2019
הארון שנגנב
צילום:פרטי

אלמונים הגיעו ביום חמישי בלילה לספריה הקהילתית הממוקמת ופתוחה לכל ברחוב כצנלסון בנווה עמל, ובחסות החשכה, עקרו את דלתות הארון ואת המדפים, הפילו את הספרים, ונמלטו מהמקום. מדובר בארון חדש, שזה אך נרכש מתקציב הקהילה במתנ"ס נווה עמל. לילה אחרי, חזרו הגנבים כפי הנראה, וגנבו את הארון.

 עירית אהרוני, ממקימי הספרייה ופעילה בקהילת "עמליה" של שכונת נווה עמל: "ביום שישי בבוקר, בדרכי לסופר, נדהמתי לגלות את הארון החדש בלי דלתות ובלי מדפים. המראה הזה ממש העלה דמעות בעיני. זה נראה כמו ונדליזם לשם ונדליזם. אין שום הגיון לקחת דלתות ומדפים. אם מישהו רצה להשתמש במתכת, יכול היה לקחת את הארון הישן שעמד בצד מחכה לפינוי, אך אותו לא לקחו, כך שזה ממש נראה שזה סתם איזו התעללות מכוונת ולא ברורה.

 "כמה לילות אחרי, חזרו, כנראה אותם הגנבים, ולקחו את מה שנותר מהארון, את הבסיס. כעת אין כלום ונאלצנו להחזיר את הארון הישן, בינתיים."

 את הרעיון ובניית הספרייה הקהילתית, שם ניתן להחליף ספרים חופשי בכל זמן, הגתה אהרוני ובשיתוף פעולה עם עיריית הרצליה. הספרייה הוקמה לפני כשלוש שנים בהתנדבות על ידי התושבים. "הספרייה היא הצלחה מסחררת", אומרת אהרוני, "בכל רגע נתון ניתן לראות בה אנשים מכל הגילאים, מחליפים ספרים, מסדרים, מביאים ספרים. אימהות עם ילדים יושבות שם אחרי צהרים ומקריאות להם סיפורים. הספרייה מאוד פעילה, ויש בה תחלופה בתדירות גבוהה. נמצא את הדרך והתקציב לשקם את הספרייה". 

עוד בהרצליה
חשד: גננת התעללה בפעוטות
מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים סוכות בבאר-שבע
נסיעת פרידה
חשד: הכינו וסיפקו אלכוהול מזויף
ונדליזם בעמותת "כולו חסד"
חינוך וקהילה בהוד השרון
ביהס לבטיחות בדרכים מוכן לשנהל
ביה"ס לבטיחות בדרכים מוכן לשנה"ל
זירת אירוע הדקירה בירושלים
גבר נדקר למוות בדירה בירושלים
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש