הרצליה

האם תוכנית פינוי בינוי טובה לתושבי שכונת יד התשעה?

עירית הרצליה החלה בתהליך של גיבוש נציגויות הדיירים בבניינים שמולם יתנהל תהליך קידום התכנית. בצד תושבים המצדדים בתוכנית יש כאלה המתנגדים לה נחרצות

שרון יונתן 04/04/2019
שכונת יד התשעה. פרויקט שנוי במחלוקת
צילום: שרון יונתן

האם תכנית הפינוי בינוי בשכונת יד התשעה באמת מתקדמת? תלוי כמובן את מי שואלים. כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו ב"קול הרצליה" כי בימים אלו מתחילה העירייה בתהליך של גיבוש נציגויות הדיירים בבניינים שמולם יתנהל תהליך קידום התכנית. נזכיר כי מדובר בתכנית פינוי בינוי ענקית, הכוללת את כל השכונה ומדברת על בניית 6,000 יח"ד חדשות, חלקן במבנים גבוהים מאוד, במקום 1,500 יח"ד הקיימות ולצידם תוספת שטחי מסחר ותעסוקה רבים, מבני ושטחי ציבור וריאות ירוקות.

 בעירייה הודיעו בשבוע שעבר כי התהליך יחל בבניינים ברחוב זיסו שבשכונה ובמהלך השבועות הקרובים יפנו אל תושבי הרחוב ובעלי הנכסים גורמי עירייה ממינהלת ההתחדשות העירונית ויזמנו אותם למפגשים לצורך מתן מידע ובחירת נציגות דיירים.

ואכן, ביום ראשון השבוע החל התהליך כשנציגי העירייה נפגשו עם נציגי הבנין ברחוב זיסו 29. אחד מבעלי הדירות בבנין זה הוא שמוליק ניסים, שמאמין כי תכנית הפינוי בינוי תצא בסופו של דבר לדרך.

 השבוע אמר: "בבנין שבו יש לי דירה ברחוב זיסו 29 הושגה הסכמה של 80% מכלל הדיירים. העירייה תעבור בניין בניין וכך זה צריך להיעשות לדעתי. אני יכול להגיד בוודאות שמרבית תושבי השכונה רוצים את הפרויקט הזה. אני מטפל, ביחד עם עוד כמה אנשים, בבתים ברחוב הר שומרון ממספר 2 עד 20 ויכול להגיד בוודאות שיש 80% חתימה בעד הפרויקט רק ברחוב זה. יש רוב לתכנית גם ברחובות אחרים בשכונה, כך למשל מתחם של 7 בניינים ברחוב רביבים שהתארגנו ביחד וגם ברחוב זיסו יש 3 בנייני רכבת שהיו בתהליך בעבר ומעוניינים לחדש. איפה שלא מעוניינים בפרויקט זה בעיקר באזורים של בתי הקרקע. עכשיו זה יוצא לדרך ומתחילים להתארגן בניין אחר בניין. אין שום סיבה שפרויקט זה לא יצא לפועל אם העירייה באמת רוצה בכך. אני מאמין גדול בפרויקט הזה".

לצד התומכים בתכנית יש לא מעט מתנגדים, כאשר אחת הבולטות היא סוזי נדב, תושבת השכונה, מובילת "המאבק לתכנון שפוי יד התשעה הרצליה". נדב אמרה השבוע: "בתחילה היזמים פנו לבעלי הדירות ברחובות מרזוק והרי גולן, שם רוב בעלי דירות מתנגדים לשתף פעולה עם היזמים ולא חתמו להם על שום מסמך ולכן היזמים נכשלו שם. עכשיו הם מבקשים לפנות לבעלי הדירות ברחוב זיסו וגם שם הם יכשלו כי יש שם התנגדות של 90% מהדיירים לתכנית הנוכחית. צריך לזכור שהבניין ברחוב זיסו 29 הוא בניין אחד מתוך מיעוט של 5% שכן רוצה בפרויקט. הם לא משקפים את דעתם של הרוב בעלי הדירות בשכונה".

כבר תקופה ארוכה שנדב מזהירה את התושבים וחוזרת על כך גם עכשיו: "אני פונה לכל בעלי הדירות בשכונת יד התשעה ומזהירה את בעלי הדירות לא לחתום על טופס בחירת נציגות דיירים לבניין. אני פונה שוב לבעלי הדירות בשכונה ואומרת שכל עוד לא יבטלו את התכנית הנוכחית ולא יציגו נתונים מספריים בתכנית המתאר ויסירו את המצגת מאתר האינטרנט של העירייה וכל עוד לא יבטלו את ההסכם שנחתם בין העירייה ליזמים הללו, אין כרגע לאן להתקדם במשא ומתן. אנו דורשים תכנון חדש לחלוטין, תכנון שפוי שראוי למגורים עם איכות חיים ואיכות סביבה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנהלים מדברים מהשטח
ניידת טיפול נמרץ של מדא
מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה
"אני הסודני הכי מסוכן"
נעצר חשוד בתאונת "פגע וברח" בחדרה
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
שינוי בחיוב הארנונה של שטחי קולונדות סמוך לעסקים
לימודי תעודה במכללת אורנים
הניצן מתחדש
ראש העיר משה פדלון ואלי לנדאו זל בחנוכת בניין העירייה
העיר הרצליה אבלה על פטירתו של אלי לנדאו ז"ל, ראש העירייה לשעבר