הרצליה

תושב הרצליה נעצר בחשד כי הרג את אביו

ימים ספורים לאחר שקשיש נפטר בביתו בהרצליה, בנו התייצב בתחנת המשטרה וטען כי הוא הרג את אביו. הסנגורית שלו הצביעה על מצבו הנפשי של החשוד וביקשה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית

מיכאל פרוסמושקין 07/04/2019
קשיש נרצח ע
המשטרה פתחה בחקירה , צילום אילוסטרציה (iclipart)


תושב הרצליה, בן 48, נעצר בסוף השבוע בחשד להריגתו של אביו הקשיש בן 83 – כך נודע לאתר "לוקאל". 

הקיש נפטר בביתו ברחוב בר כוכבא בהרצליה ב – 2 באפריל. על פניו, היה נראה בתחילה כי מותו היה בנסיבות טבעיות ונוכח מחלות שלכאורה סבל מהן. גופתו הועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית ובהמשך הוא נקבר בבית עלמין ירקון. 

אולם, ב – 5 באפריל, התייצב בנו בתחנת משטרת גלילות וטען כי הוא למעשה גרם למותו. לאחר שסיפר על השתלשלות הדברים, הוחלט במשטרה לעצור אותו בחשד להריגה ואיומים על אחרים. מהמשטרה נמסר בהקשר זה: "מחוות הדעת שהתקבלה מהמכון לרפואה משפטית, לא נמצאו סימנים מחשידים העלולים להצביע כי מדובר במוות לא טבעי ועל כן הגופה שוחררה לקבורה. ביום שישי האחרון, הגיע בנו של המנוח ומסר גרסה לפיה התעמת עם אביו טרם פטירתו מה שלא מסר קודם לכן".

בסוף השבוע הוא הובא לבית משפט השלום בת"א. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הבן בעשרה ימים ולשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. בדיון אמר נציג המשטרה כי ביום האירוע נגבתה עדות מהבן ובמהלכה אמר כי אביו סבל ממחלות שונות. אולם, כאשר הגיע הבן למשטרה הוא החל להפליל את עצמו כבר מהתחלה. עוד התברר כי גרסתו של החשוד מתפרסת על פני 16 עמודים בהם גולל את מה שהתרחש ואת נסיבות שהובילו לכך. 

בדיון הצביעה הסנגורית שלו על מצבו הנפשי של החשוד וטענה כי החשד מתבסס אך ורק על דבריו. "החשוד שהוא אדם חולה עם נכות נפשית במל"ל, חולה סכיזופרניה פרנואידית, במצב נפשי קשה ביותר... ", אמרה הסנגורית והוסיפה: "מדובר בחשוד חולה, מבולבל ולכן לא ניתן בוודאי להסתמך על גרסה זו".
 
מנגד, השופט, שעיין בחומרי החקירה, קבע כי קיים חשד סביר וציין כי "על פי המצוי בפניי החשד נשען לא רק על כך". לאור כך, השופט נענה חלקית לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו עד 10 באפריל. בימים הקרובים ינסו החוקרים לבדוק לעומק את גרסתו וכן ללמוד על עברו הפסיכיאטרי של החשוד. 
 


עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אמלח וסמים נתפסו בפזורה בדרום
אמל"ח וסמים נתפסו בפזורה בדרום
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
סב נהרג, נכדתו נפצעה קשה
צביקה נוי. עשה היסטוריה
לנגב חומוס ולהביט אל החלל
שר התחבורה ביקר בפ"ת
יוזמה ברוכה במגדל העמק
ילדי הגנים שדרגו את החצר הציבורית במגדל העמק
עשרות כשירים מצילי חיים נוספים במוסדות חינוך וציבור ברחבי העיר
דפיברילטורים הוצבו ברחבי ב"ש
מה יעלה בגורלם של עצי האקליפטוס
מה יעלה בגורלם של עצי האקליפטוס בשכונת מורשה?