הרצליה

תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו הוסגר לארה"ב

בית המשפט הכריז על תומס יוסף גרוס מהרצליה, שהואשם ברצח אמו בפלורידה, כבר הסגרה. ערעורו נדחה והוא הוסגר לפני ימים אחדים לרשויות בארה"ב

מיכאל פרוסמושקין 11/04/2019
תומס יוסף גרוס. המניע לרצח - כסף
צילום: פרטי

תומס יוסף גרוס (64), מהרצליה, שהואשם ברצח אמו בארה"ב, הוסגר ביום חמישי האחרון לארה"ב, לצורך העמדתו לדין בגין הרצח - עבירה שבוצעה בפלורידה בלילה שבין 8 ל – 9 בינואר 2012.

על פי בקשת ההסגרה, שהוגשה ע"י רשויות ארה"ב, גרוס יצא מישראל והגיע לביקור בן מספר ימים אצל אמו, אינה גרוס (78) שהתגוררה בפלורידה. ערב חזרתו לישראל סימם גרוס את אמו באמצעות סם הרדמה והוביל אותה  אל מכוניתה במוסך הבית, שם  דקר אותה  למוות באמצעות סכין שנטל ממטבח הבית. לאחר הרצח, הוא הזעיק את כוחות ההצלה, שבפניהם טען כי התעורר משנתו ומצא את גופתה במוסך הבית.

לפי בקשת ההסגרה, מקבץ ראיות נסיבתיות מוביל למסקנה כי גרוס רצח את אימו ואחר כך הזעיק את כוחות המשטרה בניסיון לצייר את ההתרחשות כהתאבדות או שוד שהסתבך. עוד  מתברר כי לפי תצהיר שמסרה אחותו של גרוס, המניע לרצח היה סירובה של האם להמשיך ולהעביר לו כספים והעובדה שהיו לה נכסים בשווי של למעלה מ-4 מיליון דולר. בשנים שקדמו לרצח הלוותה האם לגרוס 150 אלף דולר וכן העבירה לו יותר מ – 500 אלף דולר על חשבון חלקו בירושה.

בדצמבר אשתקד הגיש עו"ד מתן עקיבא מפרקליטות המדינה עתירה להכריז על גרוס,  אב לשלושה ילדים, כבר הסגרה. עורכי דינו, אייל בסרגליק, כרמית שחיבר ועמרי לשם, התנגדו לכך וטענו כי הבקשה אינה עומדת בסף הראייתי הנדרש והצביעו על שורת מחדלי חקירה בתיק.

ביום 14.5.2018 הכריז בית המשפט המחוזי בירושלים על גרוס בר הסגרה לארה"ב. ביום 25.2.2019 נדחה ערעורו בבית המשפט העליון - ובעקבות כך, ביום חמישי שעבר הוא הוסגר לארה"ב.

שלושה שופטי בית המשפט העליון קבעו בהחלטתם: "בעניינו של המערער מתקיימות כלל הדרישות הפרוצדורליות והמהותיות המנויות בחוק ההסגרה: המעשה המיוחס לו עונה על דרישת 'הפליליות הכפולה', הראיות לכאורה שהוצגו בבקשת ההסגרה עונות על דרישת 'האחיזה לאישום', ושיקולי תקנת הציבור אינם מונעים את הסגרתו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דירה להכיר
בית הקפה בפארק רעננה ייחנך בחודש הבא
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
גבר טבע למוות בנחל הירקון
היחידה בליגה ללא ניצחון
גבר טבע למוות באשקלון
ב-28 בדצמבר: "מרוץ התחתונים" השמיני
חשד: עבריין מוכר סחט באיומים בני זוג מכפ"ס