הרצליה

תביעה בגין נזקים בבית עסק בשל הצפה בבניין

בית עסק בהרצליה הגיש תביעה נגד ועד בניין בו ממוקם העסק בסך מאות אלפי שקלים בגין נזקים שנגרמו בו לכאורה בשל פיצוץ צינור מים בבניין

מיכאל פרוסמושקין 18/04/2019
השטחים נרטבו וניזוקו
צילום אילוסטרציה

בעלת בית עסק למכירת שטיחים ופרקטים בהרצליה ומנהלו הגישו לפני ימים אחדים תביעה על סך מאות אלפי שקלים נגד ועד בניין בו שוכן העסק בגין נזקים שנגרמו להם, כך לטענתם, בעקבות פיצוץ צינור מים בבניין.

על פי התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בהרצליה, במהלך חודש ינואר 2018 הבחינו בבית העסק בסימני רטיבות על גבי שטיח המותקן מקיר לקיר על רצפת קומת הגלריה בחנות. לאחר זמן מה, נודע לבית העסק, כי כמה שבועות לפני כן הייתה הצפת מים גדולה בבניין מצינור המים המשותף של הבניין, הממוקם בתקרת לובי הבניין, מטרים ספורים מהכניסה לקומת הגלריה של העסק.

מהתביעה עולה כי לאחר פניות חוזרות ונשנות לוועד של הבניין, הגיע לחנות שמאי מטעם החברה שמבטחת את הבניין, אשר בחן את הנזקים וטען כי יפעל למען החלפת השטיח מקיר לקיר בקומת הגלריה. אולם, לטענת התובעים, בהמשך חזר בו השמאי מהבטחותיו.

בהמשך, החליפו התובעים את השטיח הרטוב. אולם, ב – 20 בפברואר אותה שנה, זיהו בבית העסק נזקים נוספים שנגרמו לחנות ולמלאי השטיחים בעקבות אותה הצפה לכאורה. עדכון על כך הועבר לשמאי מטעם החברה המבטחת את הבניין. אולם, כפי שטוענים התובעים, בשל התנערות של הוועד וחברת הביטוח של הבניין, פנה בית העסק למומחים מטעמו של העסק. לאחר ביקור של מומחה טקסטיל בחנות ב – 9 באפריל, הוא קבע בחוות דעתו כי "מדובר בנזק ישיר שנגרם כתוצאה ממגע מים בלתי מבוקרים. כתוצאה מכך, ניזוקו שטיחים, חלקם ישירות ממים שפגעו בהם וחלקם מלחות שנחשפו אליה. הסיכוי להחזיר את השטיחים למצבם ההתחלתי – הינו בלתי אפשרי". 

 התובעים ציינו בתביעתם כי בשל חוסר היענות של ועד הבניין וחברת הביטוח שלו ומאחר שלא יכלו עוד להפעיל את החנות במצב הנזקים שנוצר, נאלצו לבצע שיפוץ חלקי בחנות. לדברי התובעים, ועד הבניין וחברת הביטוח שלו התרשלו בטיפול באירוע נשוא התביעה ועליהם לשאת בנזקים שעלותם נאמדת, על פי התביעה,  בכ – 412 אלף שקלים.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מפת החינוך של רעננה
הדואר בא היום
סיום הקורס
בכפר סבא מחנכים לסובלנות
שינוי בקריאת מדי המים
מכונת כביסה קונסטרוקטה ב 1890שח
מחסני היבואנים במבצעים חסרי תקדים
הרוג בתאונת עבודה בדרום
ראש מינהל ההנדסה פורש
שומרים על הברית