הרצליה

צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים

צעיר הורשע באיומים על חייה של סטודנטית במרכז הבינתחומי בהרצליה בעת שלמדו יחד, ובכך ששלח לה תמונת אקדח. מנגד, זוכה מהטרדה לאחר שהטלפון של המתלוננת לא נבדק

מיכאל פרוסמושקין 18/04/2019
צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים
iclipart

צעיר, בן 29, שלמד במרכז הבינתחומי בהרצליה, הורשע לפני ימים אחדים באיומים על סטודנטית שלמדה עמו במהלך שנת 2016.

מכתב האישום עולה כי במסגרת לימודיהם נהגו השניים להתכתב במסרונים במסגרת קבוצה לימודית בתוכנת וואטס אפ ובאופן פרטי בניהם. מחקירת המשטרה עלה כי ב – 19 במאי 2016 שלח הצעיר למתלוננת 21 מסרונים באמצעות הטלפון הנייד שלו ובין היתר כתב: "הרסת היום חיים של בן אדם, מקווה שאת מרוצה", "אז משבוע הבא אני חמוש, לכל מקרה, רק שתדעי", "קחי בחשבון שאם אביך יתקוף אותי ואירה לו במוח זו הגנה עצמית", "איומים מצידך פשוט יביא למוות של משפחתך שמאיימת עלי".

 בהמשך לכך, שלח הנאשם למתלוננת תמונה של אקדח בצירוף המילים "קיצר, לא כדאי לאיים עלי". למחרת, לאחר שהמתלוננת הגישה תלונה במשטרה, שלח לה על פי הנטען מסרונים בהם ביקש ממנה שלא להגיש נגדו תלונה.

בגין כך הואשם הצעיר בעבירות של הטרדה באמצעות טלפון, איומים ושיבוש מהליכי משפט. הנאשם, שמיוצג על ידי עו"ד יאיר מושיוב, טען כי בתקופה הרלוונטית למעשים שתה אלכוהול באופן מופרז ולכך הצטרפה הפרעת אישיות ושימוש מופרז בכדורים פסיכיאטרים. עוד טען להגנה עצמית, שכן לדבריו המתלוננת איימה עליו ולפני כן המסרונים מצדו היו תגובה לאיומיה מצידה.

במהלך המשפט העלתה ההגנה גם טענות למחדלי חקירה בכך שהמשטרה לא תפסה את מכשיר הטלפון של המתלוננת לצורך בדיקת כלל ההתכתבות בין השניים והחוקרים הסתפקו במסרונים שקיבלו ממנה. עוד הועלתה טענה לאכיפה בררנית מאחר והמתלוננת כלל לא נחקרה אודות האיומים שלכאורה באו מצידה כלפי הנאשם.

בסופו של ההליך המשפטי קבעה השופטת נעה תבור כי טענת השכרות מצד הנאשם, בעל נסיבות חיים קשות, נולדה באיחור. לאור כך, הצעיר הורשע באיומים ובשיבוש מהליכי משפט. אולם, זוכה מעבירה של הטרדה. לפני שלב הטיעונים לעונש נשלח הצעיר לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הבמה היא שלהן
גלידת בננה ותמרים
עכו "עיר לכולן"
המרכז הקהילתי בשכונת בת-גלים נפתח מחדש
תוכנית סח"י
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
טליאטלה תרד פטה וקשקבל
מתכון לטליאטלה תרד פטה וקשקבל
שמעון. הצעה לסדר
עימות חריף בישיבת המועצה