הרצליה

תושבי הרצליה מתלוננים בפתיחת עונת הרחצה

התלונות נוגעות להעלאת מחירי הכניסה לתושבי העיר בשני חניונים עירוניים, אי פתיחתם של השירותים והמלתחות בחוף זבולון והאיסור על הכנסת כלבים לחופים

שרון יונתן 02/05/2019
הכלבה של עדי. אין לה מקום בחוף הים
צילום: פרטי

בניגוד לשנים שעברו, השנה עונת הרחצה נפתחה מוקדם יותר, אבל עם פתיחתה הגיעו גם תלונות של תושבי העיר שכבר הספיקו לבקר בחופי הרצליה.

למה העלו את המחיר בחניונים?

כך למשל, תושב העיר התלונן השבוע על העלאת מחירי הכניסה לתושבי העיר בשני החניונים העירוניים הסמוכים למלון דניאל. "עד השנה מחיר הכניסה לתושבי העיר בחניונים אלו עמד על 10 שקלים וכעת הוא קפץ ל- 15 שקלים. עליה של 50 אחוזים. זאת פשוט חוצפה שהעירייה מעלה את המחיר לתושבי העיר בכזה הפרש".   

למה השירותים סגורים?

תלונה נוספת נוגעת לשירותים והמלתחות בחוף זבולון שבשבת האחרונה היו עדיין סגורים כפי שסיפר השבוע תושב העיר שביקר בחוף זבולון בשבת האחרונה: "העירייה פרסמה שעונת הרחצה נפתחה, אבל בחוף זבולון השירותים והמלתחות היו משום מה סגורים".

למה אי אפשר להכניס כלבים לחוף?

תלונה נוספת נוגעת לאיסור הכנסת כלבים לחופים. "זאת בושה לעיריית הרצליה שהם אוסרים על בעלי כלבים להסתובב עם הכלבים בחופים", כך אמרה השבוע עדי גירשון, תושבת העיר, שהגיעה עם הכלבה שלה בשבת האחרונה לחוף אכדיה דרום ושם התבקשה על ידי פקח ושוטרת להוציא את הכלבה מהחוף וזאת מאחר שבהרצליה קיים איסור על כניסת כלבים לחופים.

 "הם איימו שיתנו לי קנס ולא הבנתי למה", סיפרה השבוע, "הרי אני משלמת את כל החובות שלי לעירייה הזאת והדבר הבסיסי ביותר כמו ללכת עם הכלב קשור לחוף הים זה לא אפשרי".

 מי שפועלים לשינוי החוק הם חברי סיעת "צעירים, סביבה וקהילה נטו", כאשר באחת מישיבות המועצה לאחרונה העלה את הנושא לסדר חבר המועצה יונתן יעקובוביץ, שאמר השבוע: "המטרה שלנו היא לפתוח חוף שבו כלבים יוכלו לשוטט באופן חופשי ובמקביל לאפשר לבעלי כלבים קשורים עם רצועה ומחסום להסתובב בחופים, כמו בכל מרחב ציבורי אחר תחת אותם מגבלות וחוקים. אנו העיר היחידה בארץ שלא מאפשרת לבעלי כלבים להסתובב איתם בחופים. כל מה שצריך לעשות זה לקבל החלטה וזה דבר שלצערנו לא נעשה".

מהעירייה נמסר בנוגע להעלאה במחיר החניונים: "יש להדגיש כי החנייה בכל איזורי החוף בכחול לבן הינה חינם לתושבי הרצליה. העלאת המחירים בחניון בוצעה לאחר שנים ארוכות שבהם המחיר לא השתנה".

לגבי חוף זבולון: "עיריית הרצליה הקדימה את פתיחת עונת הרחצה בחמישה חופי רחצה: הכוכבים, אכדיה דרום, אכדיה צפון, השרון ונוף ים. בחוף זבולון, שאינו מותר בינתיים לרחצה, ניתנה ע"י מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, הנחייה לפתוח את השירותים לרווחת הציבור (וזאת - לפנים משורת הדין)".

לגבי האיסור על הכנסת כלבים לחופים נמסר מהעירייה: "הרצליה אוהבת חיות ועיריית הרצליה פועלת לקידום הנושא. בימים אלו נערכת עבודת בדיקה על ידי גורמי המקצוע בתחום החופים, המרחב הציבורי ואיכות הסביבה בכדי לקדם חוק עזר עירוני חדש".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
היכן ההסעות למטרו ווסט?
ראש העירייה אמיר כוכבי וסגניתו יעל ברזילי, במעמד החתימה עם חבר המועצה עוד משה חנוכה
פרסום ראשון: הקואליציה בהוד השרון מתרחבת
הפסד ודחייה
 צוות המורות בבית הספר הירוק שהיו שותפות לפיילוט וליישום ופיתוח המשחק בפועל (באמצע מיטל זעפרני)
משחק החיים
שני אחים הואשמו בגניבות מבתי עסק
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
דנית דברה, מנכלית עמותת שניר
ילד רע – אישיות או בחירה?
פצועה קשה מנפילת רקטה במואז אשכול
פצועה קשה מנפילת רקטה במוא"ז אשכול