הרצליה

תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר

צעיר מהרצליה יבצע עבודות לתועלת הציבור לאחר שנקבע כי בעת חופשה מהצבא תקף בליין במועדון ברעננה וגרם לו לחבלות

מיכאל פרוסמושקין 07/05/2019
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
צילום אילוסטרציה iclip art

עבודות לתועלת הציבור נגזרו לפני ימים אחדים על צעיר, בן 23, מהרצליה שהיה מעורב בתקיפה של בליין במועדון ברעננה.

מכתב האישום עולה כי ב - 13 בינואר 2017,  במהלך בילוי במועדון באזור תעשייה ברעננה, התיישב צעיר שבילה במקום על משענת ספה בסמוך לנאשם שהיה תחת השפעת אלכוהול. הנאשם החל להתפרע ודחף אותו. כאשר ביקש ממנו הצעיר מספר פעמים שיתרחק ממנו ויפסיק, סירב הנאשם והמשיך במעשיו. בהמשך קם הצעיר מהספה, פנה לנאשם כשהוא שם יד על עורפו, קירב אליו את ראשו וביקש ממנו להתרחק ממנו כי הוא "מסטול והוא אינו רוצה ריבים ובעיות". הנאשם אכן התרחק מהמקום אך חזר והשליך לעבר פניו כוס זכוכית מאחר שסבר שהוא מחזיק בחפץ חד. מיד לאחר מכן, הכה שוב את הצעיר  במכת אגרוף בפניו וכתוצאה מכך נגרמו לו חבלות שונות ובין היתר חתך באזור עין ימין. הוא סבל מכאבי ראש, בחילות והקאות ונזקק לטיפול רפואי.

לאחר דין ודברים בין סנגורו של הנאשם, עו"ד ירון ברזילי, לתביעה הגיעו הצדדים להסדר טיעון במסגרתו הורשע הנאשם בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. הנאשם, בן למשפחה נורמטיבית ושירת כמפקד בצבא. כיום עובד בתחום ההסעדה.

 הנאשם, אשר נעדר עבר פלילי, נטל אחריות על ביצוע העבירה והסביר כי הגיע לבלות לאחר תקופת שירות מורכבת ומלחיצה והתקשה לשלוט במעשיו על רקע שתייתו לשוכרה.

סנגורו ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן ולבטל את הרשעתו של הנאשם. התביעה, מנגד, ביקשה לגזור עליו עבודות שירות והתנגדה לביטול ההרשעה.

"מעשיו של הנאשם אינם קלים", אמרה השופטת מרב גרינברג."עם זאת, נוכח גילו הצעיר של הנאשם, מצבו הרגשי באותה עת כעולה מתסקירו והתרשמותי, כי אכן התנהלותו האלימה כלפי המתלונן אינה מאפיינת אורח חייו ודפוסי התנהגותו".

 השופטת הוסיפה: "הנאשם נמצא בתחילת דרכו המקצועית ולא נכון יהיה שהרשעתו בדין תשמש לו בעתיד כחסם ומכשול. הנאשם נטל אחריות מלאה על מעשיו, הביע צער וחרטה ופיצה את המתלונן. הסיכון שינהג באופן דומה נמוך ועצם ההליך הפלילי היה בו כדי להרתיעו הרתעה ממשית".

לאור כך, השופטת מרב גרינברג ביטלה את הרשעתו של הנאשם, אך הטילה עליו ביצוע עבודות לתועלת הציבור בהיקף של 250 שעות - וזאת במסגרת יחידת המתנדבים בהוד השרון. כמו כן, הוא חויב לפצות את המתלונן ב - 5,000 שקלים והוא הועמד בצו מבחן למשך שנה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יור לשכת שמאי מקרקעין חיים מסילתי
1 בעקבות 300
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
גבר טבע בחוף ים בהרצליה
חוסן מצולם מבעד לעדשה
הברחת סיגריות וטבק דרך נמל אשדוד
פרטים חדשים מחקירת קריסת העגורן שהרג את נטע רוטמן ז"ל
השכל עם ראש הממשלה נתניהו. הביא לנו נצחון אדיר
"מה שהייתי רוצה לקבל הוא את תפקיד שרת החקלאות"
תיאטרון נייר מוסיקלי עפ ספרה של נורית זרחי
להתראות באנטרטיקה
מטבח לימודי במוסנזון
חקלאות אורבנית בתיכון מוסינזון