הרצליה

בכמה אחוזים עלו הדירות בהרצליה?

לפי נתוני המכירות מאתר "יד2" עולה כי מחירי דירת 4 חדרים בהרצליה עלו ב 2% בשנה האחרונה

כתב לוקאל 13/05/2019
פרויקט אקו הרצליה של חברת א. זיתוני ומשה ויגאל גינדי
צילום: יח"צ

למרות מאמצי הממשלה, שנת 2018 הסתיימה עם עלייה במחירי הדירות בחלק גדול מהיישובים בישראל. כך למשל אם משווים את המחיר למ"ר בדירת 4 חדרים בהרצליה בינואר 2018 לעומת ינואר 2019 מגלים שהמחירים זינקו ב -2% בתוך שנה.

על פי הנתונים, בינואר 2018 מחיר למ"ר בדירת 4 חדרים עמד על 25,254 אלף שקל בעוד שבינואר 2019 המחירים קפצו למחיר ממוצע של 25,648 אלף שקל למ"ר..

לדברי יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון יהושע שפונדר ״ככל שלא יימצא פתרון להגדלת ההיצע לעומת הביקושים הרבים לרכוש דירה במרכז הארץ, מחירי הדירות ימשיכו לעלות. כפי הנראה העלייה שנרשמה בהרצליה נובעת לאור העבודה כי מלאי הדירות מתחיל להצטמצם. אותנו מדאיג היום שאחרי תכנית מחיר למשתכן, כאשר היצע הדירות בשוק החופשי יקטן משמעותית. על הממשלה לדאוג לא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן, אלא להמשיך לדאוג לפיתוח גם של השוק החופשי, כך שבערים מבוקשות כמו הרצליה רוכשי הדירות ימשיכו ליהנות מהיצע דירות ראוי, וגם למנוע את ההשפעה של הירידה בהיצע על העלייה במחירי הדירות״. 

לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל ובעלים של חברת א.זיתוני המקימה בהרצליה הירוקה את פרויקט ECO הרצליה הירוקה  "אני לא מופע מהנתונים, הרצליה מבוקשת מאוד למגורים. אמנם מלאי הדירות בעיר גדל בעקבות הרבה מאוד פרויקטים של מחיר למשתכן בעיר, עם זאת הזוגות הצעירים מעדיפים שלא לרכוש דירות בהם. עובדה זו יוצרת מצב של היצע נמוך אל מול ביקוש גבוה, ובהתאם לעליית מחירי הדירות יד שנייה".

פרויקט ECO הרצליה מוקם על פני 2 מגרשים בני 7 דונם אשר נרכשו במסגרת עסקת קומבינציה עם בעלים פרטיים. הפרויקט כולל 106 יחידות דיור גדולות בלבד בנות 5 ו- 6 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים ב-3 בניינים בני 10 קומות.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: אולם אירועים פעל חרף צו סגירה שהיה תלוי נגדו
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מודיעין בטוחה לקשישים בדרכים
דורית בן עזרא ובר פהימה
חייו של תושב רעננה ניצלו
צעד היסטורי בקידום המאבק בעישון
צעד היסטורי בקידום המאבק בעישון
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים
שבוע של פעילויות לכל המשפחה