הרצליה

שדה תעופה חלופי להרצליה?

ביום שני הקרוב יתקיים דיון מחודש בחלופות השונות לשדה התעופה בהרצליה ובייחוד בפיזור השימושים (חלופת האפס)

כתב לוקאל 16/05/2019
שדה תעופה
צילום באדיבות דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

הוועדה לתשתיות לאומיות (הוות"ל) עומדת לדון ביום שני הקרוב, בתכניות להקמת שדה תעופה חלופי לזה שבהרצליה (תת"ל 74), כאשר מהות הדיון הוא הצגה מחדש של חלופת פיזור השימושים, כלומר חלופת האפס.

חוות דעת מקצועית של עו"ד נרי ירקוני, מומחה לתעופה, שהוכנה עבור החברה להגנת הטבע, התומכת בחלופת פיזור השימושים, קובעת חד משמעית, כי התהליך של קידום התכנית לווה בכשלים רבים וכי חלופת פיזור השימושים, היא הנכונה, המתאימה והראויה ביותר, ולא הקמת שדה תעופה חדש. על פי הדוח של ירקוני, ניתן לפזר את פעילות שדה התעופה של הרצליה, בין שדות התעופה הקיימים, ללא צורך בהקמתו של שדה נוסף, אשר יפגע בשטחים הפתוחים ויהרוס לחלוטין את תפקודו ואופיו של מרחב נחל אלכסנדר, כשטח פתוח ועשיר בערכי טבע. גם עיריית חדרה ומועצה אזורית מנשה, פנו לוועדה במכתב בו הם מביעות תמיכה בחלופת פיזור השימושים.
 
מהחברה להגנת הטבע נמסר: "אין שום צורך בהקמת שדה תעופה חדש, ניתן בהחלט לפזר את הצרכים התעופתיים להם נותן שדה התעופה בהרצליה מענה, בין שדות התעופה הקיימים האחרים, מבלי לפגוע בטבע, בסביבה ובשטחים הפתוחים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
האשה בת הישוב הישן הירושלמי
"האשה - מסע בין עולמות"
ט"ו בשבט חג החקלאות
שבוע של פעילויות לכל המשפחה
בתמונה מימין- ראש העיר- רפי סער, מנכל העירייה- איתי צחר, מנהלת המחלקה לקידום הבריאות ולחוסן עירוני- שרון גורגי וסגן ראש העיר ומחזיק תיק הבריאות- דני הרוש.
כפר סבא עיר בריאה
בעיות תנועה ברחוב הרצוג
'ימים של קולנוע'
בעקבות אסון נחל אשלים
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?