הרצליה

"מדובר בניסיון מצער לקבל החלטות רחוק מעיני הציבור"

הוועדה המקומית אמורה לדון בקרוב בתוכנית פינוי בינוי בשיכון דרום. תושבים מ"הרצליה הצעירה" המתנגדים לתוכנית טוענים כי רובם המוחלט של המתנגדים טרם זומנו להגיע לדיונים בפני מליאת הוועדה

שרון יונתן 16/05/2019
שיכון דרום כיום. יש מתנגדים לתוכנית
צילום: שרון יונתן

תושבים רבים משכונת הרצליה הצעירה המתנגדים לתכנית הפינוי בינוי בשיכון דרום טוענים כי הועדה המקומית תדון בקרוב בתכנית וזאת למרות שמרבית ההתנגדויות של התושבים טרם נשמעו. הדיונים בוועדה המקומית נקבעו לשבוע הבא (22 למאי) ולזה שאחריו (28 למאי).        

לדברי התושבים, המהלך נעשה כמחטף, מכיוון שטרם הסתיים הדיון בתוכנית המתאר העירונית הכוללת, שאמורה לעלות לדיון ביוני ומתוכה לטענתם אמורות להיגזר כלל המהלכים העירוניים בבנייה.    

התושבים דורשים לבטל את התוכנית הנוכחית, ולהחליפה בתכנית טובה יותר, שתיתן מענה כולל לבעיות שהועלו. התושבים הביעו זעם על כך שרובם המוחלט של המתנגדים טרם זומנו להגיע לדיונים בפני מליאת הועדה, ולהציג את התנגדותם כמקובל.

לדברי נציגות התושבים: "מדובר שוב בניסיון מצער לקבל החלטות קריטיות לעתיד השכונה והעיר בכלל במחשכים באמצעות מחטפים, רחוק מעיני הציבור".

 נציגי התושבים שיגרו מכתב  ליו"ר הועדה המקומית, משה פדלון, בדרישה לבטל הדיונים בהתנגדויות לתכנית.

במידה ולא תיענה דרישתם לביטול הדיונים בהתנגדויות ולהכרה בבטלות הפקדת התכנית, בכוונת התושבים לחדש את פעולות המחאה כנגד התכנית, ולפעול לביטולה בכל דרך ובכל ערכאה אפשרית. "כל חבר ועדה שיתמוך באישור התכנית, יחטא לטובת הציבור שבחר בו, ויחרוט את שמו על הנזקים לדורות הגלומים בתכנית", אמרו השבוע.

ליאורה אהרון, רכזת הפרויקט מטעם היזמים, אמרה בתגובה: " גם אנחנו לא קיבלנו זימון להתנגדויות".

מהעירייה נמסר: "תוכנית פינוי-בינוי מתחם שיכון דרום נועדה לשפר את איכות החיים וסביבת המגורים של תושבי השכונה הגרים כיום בדירות ישנות ומתפוררות. עיריית הרצליה, באמצעות גופי התכנון, פעלה לאורך כל הדרך על פי החוק והנהלים, במטרה לספק בסופו של יום לדיירים הוותיקים את תכנית הבניין הטובה והמתאימה ביותר. דיון בהתנגדויות, אליו זומנו המתנגדים (או באי כוחם) ייערך ביום 22.5.19".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
סופגניות במילוי וניל
בכמה אחוזים זינקו מחירי הדירות בפרויקט אנדרומדה?
חנוכה שמח בליונס כפ"ס
אופנוען נהרג בתאונה בכביש 40
אופנוען נהרג בתאונה בכביש 40
שתי נערות נפגעו בתאונה בב"ש
התושבים המתנגדים באחת ההפגנות בעבר
מה יעלה בגורל חורשת העמל?
דפנה כהן, הפיזיוטרפיסטית היחידה בליגת העל
האישה על הדשא
העירייה קיבלה את מתווה החניה