הרצליה

הרצליה זכתה במקום הראשון במיזם של משרד החקלאות "יער עירוני"

עם למעלה מ-45 אלף עצים נטועים ופעילות עירונית מקיפה זכתה הרצליה במיזם של משרד החקלאות

כתב לוקאל 21/05/2019
ראש העיר משה פדלון וגלית רוניס מנהלת מחלקת גנים ונוף עם כרזת היער העירוני
צילום: עיריית הרצליה

הישג לפעילות הסביבתית והמקיימת של הרצליה: זכייה במקום הראשון במיזם של משרד החקלאות, שיצא בשנה שעברה, במסגרת חגיגות השבעים למדינה, בקריאה לרשויות המקומיות בישראל להשתתף בתחרות "יער עירוני".

בכנס שנערך ביום שני השבוע התבשר ראש העיר משה פדלון כי העיר זכתה במקום הראשון ולעיר הוענקה תעודה המכריזה על זכייה בשלושה כוכבי יער עירוני.

המושג יער עירוני מתייחס לכלל העצים הנטועים במרחב העירוני והיוזמה שמה לה למטרה לקדם ולהעצים את נושא שימור העצים ונטיעתם בתחומי הערים. עיריית הרצליה ניגשה למיזם ובמהלך השנה אירחו ראש העיר וצוות גנים ונוף של אגף שאיפ"ה ועדת שיפוט הכוללת אנשי מקצוע מטעם משרד  החקלאות, על מנת לבחון את היער העירוני בהרצליה בהיבטים של קיום סקר עצים, סטנדרט העצים בעיר, שמירה על קיימות, גיזום וטיפוח, תכניות עבודה עתידיות, שיתוף הציבור בנטיעות ותכניות חינוכיות בבתי הספר.

בעיר הרצליה נטועים למעלה מ-45,000 עצים, כאשר בכל תכנון של רחוב חדש, גינה או מרחב ציבורי אחר נלקח בחשבון הצורך לטעת עצים רבים ככל האפשר שכן הם מאפשרים הצללה טבעית, שמירה על צביון עירוני ירוק ולמעשה מהווים נדבך מרכזי בשמירה על איכות הסביבה.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון בירך על הזכייה ואמר "העיר הרצליה רואה בעצים מדד חשוב בהגדרת איכות הסביבה העירונית מאחר שהם נותנים צל, מייצרים לחות ותורמים לנוף הפסטורלי של העיר. העצים, כמו גם חורשות וגנים, הם מרכיב חשוב התורם לשיפור איכות החיים של התושבים".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין "הפרס הוא תעודת כבוד לפעילות העירונית האינטנסיבית והמקיפה שמתבצעת למען שיפור הנוף במרחב הציבורי בעיר, יחד עם מגוון פעילויות חינוכיות להטמעת הנושא בקרב הדור הצעיר".  

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עורכת דין ומפיק הואשמו בעבירות סמים
צנחן בשדה עגבניות
פרלמנט הילדים העירוני יוצא לדרך!
מחאת הארנונה ברעננה חוזרת
אישה נרצחה ברחובות
נוסע איבד את ההכרה בטיסה ממקסיקו לרומא
נפטר הגבר שנפצע בתאונה בחדרה
שברת–שילמת, גרסת ראשלצ
שברת–שילמת, גרסת ראשל"צ