הרצליה

רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה

ארבע שנים לאחר ששוחרר ממאסר ממושך בגין מעורבותו ברצח נהג מונית בהרצליה, ארבל אלוני נעצר בחשד למעורבות בפרשה במסגרתה נחקר חשד כי הוא ואחרים גזלו כספים של אזרחים המצויים במצוקה כלכלית

מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
צילום אילוסטרציה iclip art

ארבל אלוני, אחד מרוצחי נהג המונית דרק רוט בשנת 2014 בהרצליה, נעצר אתמול (20.5.19) בחשד למעורבות בפרשת הונאה רחבת היקף - כך הותר היום לפרסום לאחר שאלוני הובא להארכת מעצרו.


כוח משימה למאבק בתופעת של פשיעה חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המיסים והרשות להגנת הצרכן עצרו או עיכבו בתום חקירה סמויה למעלה מעשרה חשודים, בהם אלוני,  לביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות מס, עבירות לפי חוק הגנת הצרכן וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון.


החקירה החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה כלכלית במהלכה נחשף כי הפעילות הפלילית הביאה לפגיעה באזרחים נורמטיביים המצויים בקשיים כלכליים. החשודים פעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.


משטרת ישראל והרשות להגנת הצרכן פונות לציבור וקוראות לכל מי שנפגע לפנות ליחידה החוקרת גם באמצעות אתר האינטרנט של הרשות.


תשעה מהחשודים, ובהם אלוני, מובאים היום להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של אלוני הוארך בשבוע.


רק לפני ארבע שנים השתחרר אלוני ממאסר של 21 שנים. רוט נרצח בשעת ערב בתאריך ה-9.1.94 לאחר שאסף למוניתו בהרצליה פיתוח שני נערים בני 14 שירו בגבו חמישה כדורים באמצעות אקדח שהיה ברשותם. המניע לרצח המזעזע נשאר עלום ועד היום לא ברור מי מהנערים לחץ על ההדק.


שמם של הרוצחים, ארבל אלוני ומשה בן איבגי, ניתן לפרסום רק בשנת 2000. השניים קיבלו עונש מאסר של 16 שנים, אך בעת חופשה שניתנה להם בשנת 1998 שדדו יחד מכולת בהרצליה ואף פצעו את המוכרת, ולכן הוגדל עונש מאסרם ב-5 שנים נוספות (בן איבגי נמלט מהארץ בשנת 2004 במהלך חופשה מהכלא וטס לארגנטינה, והוסגר חזרה כעבור 9 שנים.


במהלך מאסרו בכלא התחתן אלוני, וביקש שחרור מוקדם מהכלא, אך בית המשפט המחוזי סרב בשנת 2008 להקלה בעונש ואלוני ביצע את גזר הדין במלואו.


 

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ודמני הולך עם גינזבורג
חוף עתלית
הים שלנו נקי יותר
הצילום הזוכה בתחרות
תלמידת כיתה ה' במודיעין זכתה בתחרות צילום בעיר
צעיר נדקר ברחובות
בעיות תנועה ברחוב הרצוג
הקאנטרי יוצא לדרך
פצוע בתאונה בהרצליה
פרא- תערוכת יחידה