הרצליה

חווה חקלאית חדשה בגליל ים

ביום חמישי (30.5.19), תושק חווה חקלאית חדשה בגליל ים

כתב לוקאל 27/05/2019
חווה חקלאית חדשה בגליל ים
צילום אילוסטרציה iclip art

חולמים על גידול ירקות ופירות בעצמכם ובאופן אורגני? בהרצליה זה עכשיו אפשרי. ביום חמישי ה-30.5 תושק חווה חקלאית בגליל ים בהשתתפות ראש העיר משה פדלון ובכירי העירייה. כמו כן יגיע השף רן שמואלי ממובילי תנועת ""farm to table שידבר על חשיבות גידול המזון בצורה מקומית ועונתית.

החווה שנמצאת ברח' נתן אלבז משתרעת על 2 דונם, כאשר המעוניינים יוכלו לשכור ערוגה  בגודל כ-11 מ"ר בעלות של 99 ₪ לחודש. בערוגה הם ייהנו  מכלי עבודה, קומפוסט אורגני, מים ומערכות השקיה לערוגות וכן מליווי והדרכה מקצועית.

רעיון החווה התפתח מהרצון שתושבים יוכלו לצרוך מזון טרי ובריא ובתוך כך להפחית את ההשפעות הסביבתיות השליליות, שגברו בעשורים האחרונים עקב השימוש בדלקים ובניצול משאבים טבעיים כגון קרקע ומים על מנת לספק את הביקוש הגובר למזון.  במקביל, גבר הניתוק בין תושבי העיר למקורות המזון שלהם.

העבודה בחווה תתקיים יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ובסוף השבוע במהלך שעות הבוקר.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "החווה החקלאית היא מיזם יפה המשלב פעילות קהילתית וחיבור לטבע, כאשר אנו מספקים למי שמעוניין גם שטח לערוגה וגם כלים והדרכה. כל זאת לטובת התושבים וההגנה על הסביבה". 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "החווה היא נדבך נוסף בפעילות עירונית רחבת היקף למען שמירה על  הסביבה במגוון תחומי החיים, יחד עם עידוד תושבים לצרוך מזון טרי ובריא".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
גולשת עם הרוח
מגדלים במקום מטוסים
"אני אשבור לך את כל הפרצוף"
משפרים את האנגלית בחופש הגדול
משפרים את האנגלית בחופש הגדול
קשיש הורשע ברצח אשתו
קשיש הורשע ברצח אשתו
"ראינו שהמדינה לא עשתה מספיק, עיריית ראשון לציון תעשה יותר"
 אישום: חתך את ידו ואיים לפוצץ את עצמו
אישום: חתך את ידו ואיים לפוצץ את עצמו
צעיר נתפס נוהג ב - 199 קמ"ש