הרצליה

הפגנות מול בניין העירייה בהרצליה

עשרות תלמידים והורים מחטיבת הנגיד בהרצליה הפגינו מול בניין העירייה , ההורים והתלמידים הפגינו נגד החלטת משרד החינוך והעירייה להעביר את החטיבה בשנה הבאה למתכונת לימודים בת 6 ימים

שרון יונתן 30/05/2019
תלמידי והורי הנגיד במחאתם מול בנין העירייה
צילום: פרטי

מאבק הורי ותלמידי חט"ב הנגיד עולה מדרגה.

לאחר שהביעו מחאה מול חזית בית הספר ביום רביעי שעבר, התקבצו ביום שישי שעבר עשרות תלמידים והורים מחטיבת הנגיד מול בניין העירייה לעצרת מחאה נגד החלטת משרד החינוך והעירייה להעביר את החטיבה בשנה הבאה למתכונת לימודים בת 6 ימים. בעצרת נאמו הורים וילדים, והביעו זעם על ההליך הלא תקין לטענתם שהחטיבה עוברת ועל הפגיעה הקשה בחטיבה. ההורים קראו לפקידים המופקדים על החינוך להתפטר, "אם אינם יכולים עוד להוביל חינוך המושתת על ערכי אמת ומנהל תקין, חינוך של שיתוף ולא של כפייה".

 הילדים פוצצו בלונים שחורים, כשכל בלון מייצג ערך אחד שעליו הם מתבקשים לוותר במעבר לשישה ימי לימודים. משם המשיכו בצעדה עד לשדרות ח"ן והסבירו לעוברים ושבים על מאבקם.

יולי יבין, יו"ר מועצת התלמידים, הכריזה שילדי הנגיד לא יחדלו ממאבקם: "בית הספר עובד במתכונת של חמישה ימים והוא עובד מצוין. יום שישי יצירתי הוא יום שמוקדש לפיתוח הכישרונות היחודיים של תלמידי בית הספר, להתנדבות בקהילה וללמידה עצמאית. לא נוותר. נשמור על שישי חופשי גם בשנים הבאות".

שלומי קרמר, יו"ר הנהגת ההורים של בית הספר, חזר ואמר שילדי החטיבה יאבקו בהחלטה עד שתשתנה:  "באיזו זכות דורשים מאיתנו פקידי משרד החינוך ופקידי החינוך בעירייה, שנהנים מחמישה ימי עבודה בלבד, לשנות את נוהגי המשפחה שלנו שמתקיימים במשך שנים רבות כל כך ולכפות על ילדינו להתייצב ללא שום תועלת ברורה לאותן שעות לימוד בדיוק - רק בשישה ימים? אנחנו נמשיך במאבק עד שתשונה ההחלטה, כי ילדי הנגיד לא ילמדו בשנה הבאה בימי שישי". 

חבר מועצת העיר איל פביאן, שכיהן בשנה שעברה כסגן יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר ובתו לומדת בו עדיין, קרא לראש עיריית הרצליה לכנס בדחיפות ישיבה, ולחזור מכל הסכמה לשינוי שעיריית הרצליה נתנה, אם נתנה, למשרד החינוך, בניגוד לרצונם של התלמידים, ההורים והמורים.

מהעירייה נמסר: "האחריות והסמכות להחליט בנושאים אלו היא של משרד החינוך בלבד. מרגע שנושא מספר ימי הלימוד בחטיבת "הנגיד" עלה על סדר היום, זימן ראש העירייה את ההורים והתלמידים לדיון "שולחן עגול" על מנת לשמוע אותם ולבחון באופן מעמיק את הסוגייה בשנית, אל מול הנהלת משרד החינוך.

במסגרת פנייה שערך ראש העירייה אל מנהלת המחוז של משרד החינוך, הביע ראש העירייה את הרצון לשמור על המצב הקיים כיום בכדי לתכנן את מהלכי העתיד. לצערנו, משרד החינוך שלל את בקשת ראש העיר ותשובתו נלמדת כעת אצל הגורמים המוסמכים ברשות".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"
גבר נרצח בעכו
הוקמה מינהלת 'כרמים' בפתח תקווה
פרויקט התחדשות עירונית במגדל העמק
מיליוני שקלים לפרויקט 'התחדשות עירונית' במגדל העמק
בית קפה בשרון
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
רוכב אופניים נהרג ברמלה
רוכב אופניים נהרג ברמלה
הדיון בנושא חוק המרכולים- בפני 3 שופטים
הדיון בחוק המרכולים- בפני 3 שופטים