הרצליה

חשד: הצתת רכב ותקיפה על רקע חוב כספי

קבלן ובן משפחתו נעצרו בחשד למעורבות בקשירת קשר להצתת רכב בהרצליה, ניקוב צמיגים, איומים ותקיפה

מיכאל פרוסמושקין 30/05/2019
 חשד: הצתת רכב ותקיפה על רקע חוב כספי
צילום אילוסטרציה iclip art

שני בני משפחה נעצרו לפני ימים אחדים בחשד להצתת רכב בהרצליה, תקיפה וגרימת נזק – וכל זאת על רקע חוב כספי.

שני החשודים – קבלן בתחום האלומיניום (63) וחתנו (32) – נעצרו על ידי שוטרי תחנת גלילות. הצתת הרכב אירעה בשבוע שעבר, כשמספר שעות לפני כן נוקבו גלגלי הרכב של המתלונן. "מדובר בקבלן שקיים סכסוך בינו לבין המתלונן על כך שיש חוב כספי שטרם שולם", אמר נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרם של החשודים. "ישנו גם בן משפחה שלו, שגם כן מעורב באותו רצון להשיב את החוב הכספי המשמעותי מבחינתם מאותו מתלונן".

סנגורו של הקבלן החשוד, בן ה – 63,  טען כי בדיון כי מרשו מחזיק מזה ארבעים שנה מפעל לאלומיניום, כשבמשך שנה ורבע הוא עבד על שלושה בניינים של המתלונן, ובהם עשרות דירות. בסופו של דבר, כך לטענת הסנגור, "המתלונן מרמה אותו ועוקץ אותו בכסף. כל מה שהחשוד (הקבלן) עשה זה הרבה טלפונים למתלונן בבקשה שיחזיר את הכסף, משום שהוא הביא אותו על סף פשיטת רגל. לחשוד אין יד ורגל בהצתה".

 נבתום הדיון בעניינו קבע השופט כי מה שמיוחס לו בפועל היא קשירת קשר לביצוע עבירות שבוצעו על ידי אחרים ורמת החשד בעוצמה גבוהה. לאור כך, הקבלן, אשר ללא עבר פלילי, שוחרר בתנאים מגבילים, כולל הרחקה מהעיר הרצליה. 

מנגד, החשוד השני, בן ה – 32, שלטענת המשטרה הוא זה שנפגש עם הקבלן זמן מה לפני ההצתה, בעל עבר פלילי. סנגורו טען בדיון בעניינו כי המתלונן מעליל עליו עלילות.

 החשוד, כאמור, טוען כי המתלונן מנסה באמצעות ההליך הפלילי להתנער מחובותיו. כך או כך, מעצרו של הצעיר הוארך בארבעה ימים.

בדיון השני בעניינו של הצעיר, קבע השופט כי בעניין האלימות הפיסית כלפי המתלונן קיימות ראיות וקיים חשד סביר חרף הכחשת החשוד, אך האירוע עצמו אינו מן החמורים. בכל הנוגע להצתה וגרימת נזק, קבע השופט, כי "הראיות נסיבתיות", אך רמת החשד לא התחזקה באופן איכותי. לאור כך, הורה השופט על שחרורו למעצר בית עד 30 במאי.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברת הביטוח דחתה לכם את התביעה ללא כל נימוק? אל תרימו ידיים!
הליצנים הקהילתיים בימי החיסונים בבתי הספר
זריקת עידוד
פרויקט בת מצווה מיוחד בקיבוץ כפר מנחם
אלה בקהילה
אופנוען נהרג בתאונה בנגב
מחליפים ב"קליק" לתו חניה חדש
מזרזים את שיפוץ חצרות הגנים
מאסר בפועל למתווך שהורשע בעבירות מרמה
צומת הרחובות הנדיב ובצלאל. השילוט אינו מספיק
מפגע בטיחותי בצומת הרחובות הנדיב ובצלאל בהרצליה