הרצליה

שוב דוחים את הדיון בתוכנית המתאר בהרצליה

בקבוצת "הרצליה איכות חיים" תקפו את ראש העירייה, וטענו כי הוא כופה על חברי הקואליציה תוכנית מתאר עם כשלים רבים. בינתיים, הדיון בוועדה המקומית בנושא תכנית המתאר, שהיה אמור להתקיים ביום שני הקרוב, נדחה למועד אחר

שרון יונתן 30/05/2019
משה פדלון ראש עיריית הרצליה
צילום: רמי גרידיש

הדיון בועדה המקומית לתכנון ובניה בנושא תכנית המתאר, שהיה אמור להתקיים ביום שני הקרוב (3 ליוני), נדחה למועד אחר. הודעה על כך קיבלו חברי הועדה ביום שלישי השבוע מאהוד לזר, סמנכ"ל עיריית הרצליה (פרויקטים) שכתב להם:

"לאור בקשת צוות התכנון של תכנית המתאר לקבל שבועיים נוספים על מנת לסיים את הבדיקות והתיקונים שדרש הצוות המקצועי בעירייה לנספחי התכנית ולתקנון, הוחלט כי ישיבת המליאה לתכנון ובנייה שאמורה הייתה להתקיים ביום 3.6.2019 בנושא תכנית המתאר תידחה למועד מאוחר יותר".

בתוך כך, בקבוצת "הרצליה איכות חיים" תקפו השבוע את ראש העירייה, משה פדלון, וטענו כי פדלון כופה על חברי הקואליציה שלו תוכנית מתאר עם כשלים רבים כפי שעשה לפני שנתיים.                                                             

בהודעה שהוציאה "הרצליה איכות חיים" נכתב: "ראש העירייה מסתיר מחברי המועצה מידע על מהות התוכנית עד ליום הדיון ב-3 ביוני (מועד הדיון המקורי – ש.י.) וטוען כי הלך על שיתוף ציבור אמיתי אבל האמת היא שהחברה שניהלה את שיתופי הציבור לא שיקפה את הדעות המלאות של חלק גדול מהמשתתפים. מעבר לכך, פדלון לא הפנים גם את אותו חלק שהופיע בסיכומי שיתופי ציבור".

ב"הרצליה איכות חיים" גורסים כי היקפי הבניה לפי תכנית המתאר, 16 אלף יח"ד עד שנת 2035, הם עצומים לעיר כמו הרצליה וכי העיר לא ערוכה להיקפים אלו. כמו כן, טוענים כי תכנית הבניה מתעלמת מתכניות הבניה שמקודמות בותמ"ל.

הרצליה איכות חיים: "משה פדלון טעה כבר פעם אחת ובגין הטעות הזו ביקש למשוך חזרה את תוכנית המתאר מהועדה המחוזית. הוא עלול לטעות שוב. מחובתנו לבדוק ולשמור עליו כדי שלא יטעה שוב.  ההצבעה של חברי המועצה, ביחוד מהקואליציה, תקבע את גורל העיר לעשרות השנים הקרובות ומעבר לכך. האחריות היא על כתפי חברי הקואליציה".

מהעירייה נמסר: "כידוע, תכנית המתאר טרם הוגשה. בימים אלו שוקדים צוותי התכנון על התאמת התוכנית, על פי הדברים שעלו מתוך שיתופי הציבור שנערכו בחודשים האחרונים – כל זאת על מנת להבטיח תכנית שתשמור על צביונה הירוק והפתוח של העיר הרצליה. יש להדגיש כי אין קשר בין המספרים המופרכים לבין התכנון בפועל ועיריית הרצליה חוזרת ומדגישה כפי שעשתה בעבר – לא יתאפשר תכנון בנייה ללא מענה הולם של תשתיות לאומיות בהן: תחבורה, מבני ציבור, מוסדות חינוך, ניקוז, חשמל ועוד".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז
כרובית ממולאת בשר
כרובית ממולאת בשר
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל
נרתמים לסייע למשפחה שביתה נפגע מטיל
מה הלחץ?
איך תזהו סביבה אלימה בגן של ילדיכם?
יוצאים לדרך חדשה
"עברנו טראומה מאד קשה בעקבות האירוע"
אירוע התרמה במתחם הספורט "אפולוניה" בהרצליה