הרצליה

הישג לחטיבת הביניים יד גיורא בהרצליה

מקום שני לקבוצת הרובוטיקה בתחרות העולמית ה-F.L.L

כתב לוקאל 04/06/2019
חברי הקבוצה הזוכה  מיד גיורא
צילום באדיבות חט"ב יד גיורא הרצליה

הישג לחטיבת הביניים "יד גיורא": קבוצת רובוטיקה מכיתה ט' יצגה את מדינת ישראל בתחרות הרובוטיקה העולמית של ארגון ה- FLL, אשר נערכה השנה באורוגוואי, וזכתה במקום השני בקטגוריית החדשנות והאסטרטגיה. התלמידים חקרו ופיתחו כלי עזר לאסטרונאוטים הנמצאים בחלל כדי לעזור להם בהתמודדות עם הקושי הרגשי הנובע מתחושת הבדידות והריחוק מהבית.

נושא התחרות הבינלאומית השנה, לצד התכנות, היה חקר החלל וכל קבוצה נדרשה לייצר סטארט-אפ בנושא. זו הפעם הרביעית שקבוצות הרובוטיקה מחט"ב יד גיורא עולה לתחרות הבינלאומית.

המחקר של קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' עוסק בבעיה של הידרדרות המצב הנפשי של אסטרונאוט עקב שהות ארוכה בחלל. הפתרון שהציעו היה הטסת ארבעה כלבים, שישמשו כבני לוויה. הקבוצה אף תכננה עבורם מרחב מחיה מיוחד, שבו יוכלו לפרוק אנרגיות.

לצד קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' הגיעה לתחרות גם קבוצת רובוטיקה מכיתה ח' בחטיבת יד גיורא, לאחר שתי הקבוצות זכו במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הארצית של ה- F.L.L .

ראש העיר משה פדלון בירך על הזכייה ואמר "ההישג העולמי של חטיבת יד גיורא הוא הביטוי הטוב ביותר להשקעה המסיבית שלנו בחינוך על כל היבטיו, תוך שימת דגש מיוחד על נושאי מדעים ומתמטיקה".

סגנית ראש העיר איה פרישקולניקאמרה: ״זהו הישג מעורר גאווה וכבוד למערכת החינוכית העירונית. נמשיך לקדם מערכת החינוך חדשנית ויוזמת כדי שהתלמידים יוכלו לממש את מלוא כישרונותיהם".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "יישר כוח לתלמידים, לצוות בית הספר ולמערכת החינוך העירונית המצוינת שלנו, שיחד מובילים להישגים בולטים בכל התחומים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצלמות אבטחה חדשות
מצלמות אבטחה חדשות ברעננה
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על ניקיון החופים
המסך עולה
המסך עולה
מרכז שניידר
המלצות מומחי מרכז שניידר לקראת הקיץ
מטפלים במטרדי הריח
מנכ"לית חדשה לבית ההורים העירוני בהרצליה
ביקור בקיר הטיפוס לזכרו של דני חייט זל
התלמידים חוקרים את ההיסטוריה של עפולה
כנגד כל הסיכויים