הרצליה

תכנן למכור את האופנוע כדי לסייע לחברתו שחלתה - ונהרג

חגי נדלר מהרצליה נהרג בתאונה עם רכב ללימוד נהיגה. אחיו סיפר כי הוא תכנן למכור את האופנוע שלו כדי לממן טיפולים לחברתו שחלתה

מיכאל פרוסמושקין 06/06/2019
חגי יצחק נדלר ז
צילום באדיבות המשפחה

כשבוע חלף מאז שחגי-יצחק נדלר (44) מהרצליה נהרג בתאונת אופנוע בכביש 20, בני משפחתו עדיין מתקשים לעכל את האובדן.

נדלר, נהרג בתאונה שהתרחשה ב - 29 במאי, סמוך למחלף שבעת הכוכבים. לטענת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בהתבסס על נתוני המשטרה, רכב פרטי ללימוד נהיגה, שנסע בכביש 20 לצפון, סטה לימין ופגע באופנוע שהגיע מימינו. כתוצאה מהתאונה רוכב האופנוע פגע במעקה בטיחות ונהרג במקום.

חקירת התאונה נמשכת. החוקרים גבו עדויות ממורה הנהיגה ומתלמידו ובנתיים רישיונו של המורה נשלל למשך שלושה חודשים.  

נדלר, יליד הרצליה, הוא ילד שלישי מבין ארבעה אחים.   בילדותו למד בבתי הספר "רמב"ם" ו"יד גיורא" ולאחר סיום לימודיו התגייס לחיל השריון.  עם שחרורו מהצבא עבד בעסק המשפחתי של התקנת גגות רעפים.

בהמשך טס לטיול הגדול שלו באוסטרליה - שם טייל ועבד במשך כשנתיים. עם חזרתו ארצה השתלב בתחום הבנייה. לאחר מכן עבד בחברת שליחויות אך לבסוף חזר לתחום הבנייה. בשלב מסוים סיים בהצטיינות לימודים בתחום מערכות תקשורת ומחשבים, אך לא שלא מצא את עצמו בתחום חזר לעבודת כפיים עד שנפצע במהלך עבודתו ולא יכל להמשיך בעבודתו.  

אחיו, דוד נדלר, סיפר עיתון כי חגי רכב על אופנוע כבר מכיל 16. "זה היה בדם שלו והוא נהג לרכב במסגרת קבוצות חברים". לפני כארבע שנים הוא מכר את האופנוע שלו וקנה אופנוע קטן יותר. אולם הוא המשיך לחלום על אופנוע מאסיבי ומקצועי יותר. לפני מספר חודשים הגשים את חלומו כשהחליף את האופנוע שלו באופנוע שעליו חלם ועליו נהרג בסופו של דבר. 

לפני מספר חודשים הוא הכיר בת זוג חדשה. החיבור ביניהם היה בין היתר נוכח האהבה המשותפת לאופנועים. האהבה ביניהם פרחה, כך מספרים במשפחתו, והשניים תכננו להתחתן בקרוב. לאחרונה חלתה בת זוגתו, נאלצה לעבור סדרת טיפולים וחגי שהה כל העת לצידה בבית החולים.

"מצד אחד הוא היה נתפס כבן אדם קשה לפחות בחוג המשפחתי,  כזה שלא משתף יותר מיד בחייו הפרטיים אבל מצד שני בחוג החברתי הוא היה חבר הכי טוב לחברים שלו וגליתי זאת לאחר מותו", מספר אחיו דוד. "הוא מאוד אהב לעזור לאנשים קשיי יום ובעלי חיים בשבילו היו התחביב השני אחרי האהבה לאופנועים והוא עצמו גידל שני כלבים". לדברי אחיו, חגי אהב לטייל בחו"ל והיה נוהג לטוס לאתנחתות קטנות. "אני חושב שהשאיפה הגדולה שלו הייתה להתחתן, למרות שהוא אישית לא דיבר על זה. אנחנו כואבים עכשיו שהוא לא שיתף אותנו בחייו הפרטיים. הוא גם היה חולה על ילדים ותמיד ראיינו את החיבור שלו לילדים".

דוד אחיו, מספר כי לאחר מותו של חגי נודע לו כי הוא התכוון למכור את האופנוע שלו כדי לסייע כספית לחברתו. "האופנוע שהוא כל כך רצה לקנות אותו, אז הוא ביקש שימצאו קונה לאופנוע כי הוא צריך את הכסף לטיפולים לחברה שלו. זה אומר הכל על הבן אדם. הוא יוותר על עצמו ועל החלומות שלו בשביל לתת ולעזור בשביל מי שהוא אוהב".  

לאחר התאונה הקטלנית נאלצו בני המשפחה, בסיוע אחרים, לספר לחברתו של חגי על מותו. "משפט אחד שלא עוזב אותי כשהיא אמרה לי: הוא היה הכל בשבילי, הוא החזיק אותי בחיים. אין לי מה לחיות עכשיו". לדברי דוד, כעת הם מנסים להיות בקשר יום יומי איתה או עם חברה קרובה שלה, כדי לחזק אותה ולראות איך אפשר לעזור לה. 

לדברי בני משפחתו, מאות בני אדם הגיעו להלווייתו בבית העלמין החדש בהרצליה. אולם, הרופאים לא אפשרו לחברתו לצאת להלוויה נוכח סדרת טיפולים רפואיים שהיא עוברת כעת.

בני משפחתו כבר חושבים כיצד להנציח אותו. "אני מתכוון להקים קבוצה ולפעול נגד מעקות בטיחות מברזל שמסכנים רוכבי אופנוע ואפעל לקדם הקמת מעקות בטיחות מפלסטיק כמו באירופה, שלא הורגות את הבן אדם". דוד מספר גם כי חבריו של חגי כבר מתכננים ערב לזכרו בפאב "אינגה" בהרצליה שבו הוא מאוד אהב לבלות. 

חגי הותיר אחריו אמא (דליה), שלושה אחים (דוד, מוטי וישי), וכן בת זוג, וכן בני משפחה נוספים וחברים רבים.  

עוד בהרצליה
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: מטפלת תקפה קשישה ברמת השרון
חשד: מטפלת תקפה קשישה ברמת השרון
"היום אני קמה בבוקר עם חיוך"
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
עיריית הוד השרון מסדירה את פיצול הדירות בעיר
עיריית הוד השרון מסדירה את פיצול הדירות בעיר
מיכל מצוב
אירועי השבוע באושילנד
מי תעצור אותה?
תלמיד בימת הנוער התקבל לסדרה חדשה
ניתוח עיצוב והגדלת ישבן