הרצליה

נסגרה חקירת האונס הקבוצתי בהרצליה

כשנתיים לאחר שנפתחה חקירה בחשד לאונס קבוצתי של נערה בהרצליה, הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק מחוסר ראיות - וזאת לאחר שהחשוד המרכזי נהרג בקטטה. עו"ד יערה רשף, המייצגת את המתלוננת: "ההחלטה שגויה בעליל"

מיכאל פרוסמושקין 06/06/2019
עו
צילום: פרטי

הפרקליטות הודיעה לפני ימים אחדים לבאי כוחם של החשודים בפרשת האונס הקבוצתי שהתרחש באפריל 2017 בהרצליה כי התיק נגדם נסגר מחוסר ראיות מספיקות - וזאת שבועות ספורים לאחר שהחשוד המרכזי בתיק נהרג בקטטה בסוף חודש אפריל באילת.

שלושה מהנערים שנעצרו נחשדו ישירות באונס הנערה (17) לכאורה והצעיר הרביעי נחשד כי היה נוכח בדירה בה התרחש המקרה ולאחר מכן שיבש חקירה. השלושה נחשדו כי נתנו לנערה, שלה הייתה היכרות מוקדמת עם אחד מהם, סם בתוך משקה ואז אנסו אותה לכאורה במשך שעות תוך שאזקו אותה באזיקים וגרמו לה לחבלות.

החשודים, שחלקם יוצגו על ידי עורכי הדין דן באומן ורותם כהן,  טענו כי הכל היה בהסכמה. לבסוף החשודים שוחררו לאחר שהחוקרים התקשו לגבש תשתית ראייתית, נוכח מצבה הנפשי של הנערה והקושי בעקבות כך לגבות ממנה עדות מלאה וכן לבצע עימות בינה לבין החשודים.

 הפרשה עוררה סערה ציבורית גדולה. לצד מחאה שקמה ברשתות החברתיות כנגד רשויות האכיפה, התקיים קמפיין תמיכה בנערה במטרה לגייס כספים למימון טיפול פסיכולוגי עבורה.

לאחרונה, נוכח שיפור במצבה הנפשי של המתלוננת ובקשת הסנגורית של הנערה, עו"ד יערה רשף, הוחלט בפרקליטות להחזיר את התיק למשטרה לצורך ביצוע השלמות חקירה.

 אולם, לפני שבוע הודיעה הפרקליטות על סגירת תיק החקירה. "בטרם התבקשו ההשלמות, נודע לפרקליטות כי החשוד המרכזי בתיק נפטר", נמסר מהפרקליטות. "במצב זה לא ניתן לבצע את השלמות החקירה אשר היו מחויבות על מנת למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת. משכך, ולאחר בחינה מחודשת ויסודית של הראיות בתיק, הוחלט לסגור את התיק נגד החשודים. נמסרה על כך הודעה גם לבאת כוחה של המתלוננת".

עו"ד יערה רשף מסרה בתגובה לסגירת התיק: "לא נותר אלא להצטער על האופן שבו פעלה הפרקליטות - שהוכיחה פעם נוספת שזכויותיה של נפגעת אונס וכבודה הן ממנה והלאה. הפרקליטות סירבה להיפגש עם הנפגעת, ולמרבה הצער הוציאה מיד הודעה לתקשורת על סגירת התיק. האופן הנמהר והמזלזל בו פעלה הפרקליטות מנע ממני, כעורכת דינה, להיפגש עם הנפגעת כדי לבשר לה על ההחלטה פנים מול פנים, בכבוד הראוי. לגופם של דברים, ההחלטה שגויה בעליל, בתיק חמור זה עוד שלושה חשודים אחרים ואנו נפעל במלוא המרץ כדי למצות את כל האפשרויות החוקיות לרבות ערר".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופנוען נהרג בתאונה בירושלים
סיפור אהבה ישראלי לבנוני
אישום: איים על גבאי בית הכנסת
פתיחה חלומית
חשד: תקף אזרחים ושוטר
רוכב אופניים חשמליים נפצע אנוש בתל אביב
רוכב אופנוע נפצע קשה בכביש 40
אחריי לסיירת