הרצליה

"כל הרשויות ידעו על מבנה הלימודים בנגיד"

ראש עיריית הרצליה קיבל את כל המסמכים על השתלשלות האירועים לפיהם זכתה החטיבה לכל האישורים הנדרשים על מעבר לשבוע לימודים בן חמישה ימים. ועד ההורים: "אנחנו לא נרפה עד שייפתר המשבר"

שרון יונתן 13/06/2019
חטיבת הביניים
צילום: ארכיון

הורי תלמידי חט"ב הנגיד ממשיכים במחאתם ובמאבקם נגד הכוונה להאריך את שבוע הלימודים בבית הספר לשישה ימים, החל בשנת הלימודים הבאה.     

 לאחר שהלימודים הושבתו בבית הספר בשבוע שעבר וביום שישי שבתו כל תלמידי החטיבות בעיר לאות הזדהות עם המאבק, הושבתו הלימודים בחט"ב הנגיד גם ביום רביעי (אתמול).

בהנהגת ההורים תולים תקוות רבות בכך שהעירייה והעומד בראשה, משה פדלון, יתייצבו לצידם במאבק. בהודעה שהוציאה הנהגת ההורים לאחר הפגישה עם ראש העירייה, מנכ"ל העירייה וסגנית ראש העירייה ביום רביעי שעבר, צוין כי: "ראש העירייה התחייב שאם יסופקו לו המסמכים המאשרים שהמעבר לחמישה הימי לימודים נעשה בראשיתו באישור הרשויות הוא יעמוד לצידנו באופן מוחלט".

בהנהגת ההורים ציינו כי "ראש העירייה קיבל את כל המסמכים הזורעים אור על השתלשלות האירועים. בתחילה זכתה החטיבה לכל האישורים הנדרשים בהליך ארוך ומנומק, ובשנים שאחר כך, ביקשה אישור הארכה פורמלי מקוצר מדי שנה. משנה לשנה הפך האישור טכני בלבד, עד שהיה להסכמה שבידיעה. כל הרשויות ידעו על מבנה הלימודים בנגיד, והחטיבה פעלה ברשות, בדומה לבתי הספר העל-יסודיים האחרים בעיר".

ההורים הוסיפו כי אינם מתכוונים להרים ידיים:

"ככל שאנחנו מעמיקים בעובדות, כך אנו לומדים יותר ויותר על עומק הכשלים במהלך. אנחנו לא נרפה עד שייפתר המשבר".

מהעירייה נמסר בתגובה: ראש העיר קיבל את החומרים, ילמד אותם ובהתאם לכך יפעל מול משרד החינוך - הוא הגוף בעל הסמכות והאחריות לקבל החלטה בנושא".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נדקר בשכונת קפלן בכפר סבא
בית הכנסת משהד בהרצליה פיתוח. מחכים למתפללים
"בואו להתפלל אצלנו"
משהו אחר
אור ירוק לפינוי בינוי בדרך הטייסים
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
פסטיבל בירה במרינה בהרצליה
פסטיבל הבירה של הרצליה יוצא לדרך
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
יום פתוח בגנים הבוטניים
יום פתוח בגנים הבוטניים