הרצליה

מסיבת סיום השנה לוותיקי הרצליה

בהרצליה גם לסבתא וסבא הייתה מסיבת סיום מביה"ס

כתב לוקאל 18/06/2019
יעל חקון יוסף, סגנית מנהל אגף החינוך, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מ
צילום באדיבות דוברות עיריית הרצליה

הרבה מסיבות סיום מתקיימות בימים אלה במוסדות החינוך בהרצליה,  אבל את אות הפתיחה נתנה בסוף השבוע שעבר במסיבת סיום מרגשת במיוחד. זו הייתה המסיבה של 84 תלמידות ותלמידים, הלומדים בכיתות הוותיקים בעיר.

תכנית כיתות ותיקים מתקיימת זו שנה שלישית בהרצליה ובמסגרתה כ-1,700 סבים וסבתות חזרו לספסלי בית הספר. השנה פעלו במסגרת זו חמש כיתות, כאשר שלוש מהן היו חדשות, ובשנה הקרובה מתכננת העירייה לפתוח עוד ארבע כיתות נוספות. השנה פעלו כיתות ותיקים בבתי הספר בן צבי, רמב"ם, ויצמן, ולב טוב. במסגרת הלימודים התלמידים הוותיקים מגיעים אחת לשבוע לכיתות, לומדים נושאים מגוונים וגם משתתפים בהווי של ביה"ס.

התרגשות מיוחדת עוררה אחת התלמידות בתוכנית, שחלקה את סיפורה האישי עם המשתתפים וסיפרה כי התכנית עזרה לה להתמודד עם רצף אירועים שעברה לאחרונה ולחזור למסלול החיים. "כבוד ראש העיר", אמרה, "אימצת את התכנית וזרעת בכך זרעים של שמחה ואושר, זרעים של למידה וידע, והנה הגינה שזרעת טופחה על ידי מנהלים ותלמידים, ופרחה לתפארת".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון שהשתתף במסיבת הסיום אמר "ההשתתפות הפעילה בתכנית תרמה לא רק לכם, אלא גם לבתי הספר, לצוותים החינוכיים ובעיקר -  לתלמידים. שאו ברכה".

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך, איה פרישקולניק, ציינה: "כבוד רב לנו שאתם באים למוסדות החינוך בעיר כדי לחלוק מניסיונכם, ולא פחות חשוב להעשיר את עצמכם במסגרת התוכנית. מוסדות החינוך בהרצליה פתוחים בפני התושבים בכל גיל".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזראהבהיר כי "עיריית הרצליה פועלת במגוון דרכים להעשרה והרחבת אופקים של בני הגיל השלישי יחד עם עידוד הקשר ושיתוף הפעולה שלהם עם בני הדור הצעיר וכולנו נהנים מכך".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ב(ע)ין השורות
סירה התהפכה מול חופי הרצליה: 4 חולצו
״פטריות קונים רק בסופר"
"הרגשתי שכבשתי יעד"
ציבי אלון ליד ארון הגביעים. הפרגון ואהבה שקבלתי טובים יותר מכל תעודה על הקיר
"בכיתי השבוע כפי שלא בכיתי במשך כל חיי"
אישום: כלב קפץ מעל חומת הבית ונשך עוברת אורח
קיץ אקשן באושילנד כפר סבא
שבוע של כוכבים באושילנד כפר סבא
אלימות בגלל ריב על חניה