הרצליה

הארנונה בהרצליה תעלה ב-2.58%

מדובר בשיעור העדכון האוטומטי של משרד הפנים. חברת המועצה מאיה כץ הציעה כי העירייה תפנה למשרד הפנים ותבקש להפחית בשיעורי הארנונה

שרון יונתן 26/06/2019
מאיה כץ. עלייה מיותרת
צילום: אלעד גוטמן

תשלומי הארנונה לשנת 2020 יעלו ב-2.58%, כך עולה מצו הארנונה שאושר בישיבת מועצת העיר ביום שלישי השבוע. מדובר בשיעור העדכון האוטומטי של משרד הפנים ומעבר לכך אין שינוי בצו הארנונה מהשנה הנוכחית.                           

חברת המועצה מאיה כץ הציעה בישיבה כי העירייה תפנה למשרד הפנים ותבקש להפחית בשיעורי הארנונה, כפי שעושות רשויות אחרות בארץ.

 כץ: "אני מבינה שרשויות אחרות החליטו לערער ולא לקבל זאת. מדוע אנחנו כרשות איתנה ללא גירעון מאשרים את החלטת משרד הפנים ולא מגישים ערעור עליה?"                                                         

ראש העירייה, משה פדלון, הסביר מדוע עליית תשלומי הארנונה בתעריף שנקבע היא הכרחית לעיר: "זה נכון שאנחנו רשות איתנה, אבל אנחנו לא יכולים להפחית את תשלומי הארנונה כי אנחנו רוצים להמשיך ולהשקיע בחינוך כמו עד היום. אנחנו עומדים לפתוח בשנים הקרובות 5 בתי ספר ו- 26 גנים, לבנות אולמות ספורט והצללות. רוב הכסף יגיע מקופת עירייה. נכון שאנחנו רשות איתנה אבל כל שקל הולך להשקעה בחינוך. כספי הציבור הולכים למען דור העתיד. אנחנו במקום ראשון בהשקעה בחינוך ויש לכך תוצאות מאוד יפות. כל ירידה בתקציב משמעותה פחות השקעה בתקשוב, פחות אולמות ספורט. כל שקל עודף הולך לחינוך".                                                                            

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העיריה, הוסיף כי העירייה יכולה על פי חוק לגבות אגרת שמירה בעקבות הקמת השיטור העירוני לפני 5 שנים והיא נמנעת מכך ולא משיתה זאת על הציבור. בתום דיון קצר אושר צו הארנונה ברוב גדול של כל חברי הקואליציה לעומת התנגדותם של 6 חברי אופוזיציה.   

חברת המועצה מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה, הסבירה מדוע היא וחבריה התנגדו לאישור צו הארנונה: "עיריית הרצליה בחרה לעלות את הארנונה למרות שישנן רשויות שמתנגדות להעלאה ופועלות נגד החלטת משרד הפנים. כמו כן, ביקשנו שינתן תמריץ להנחה בארנונה לעסקים הקטנים בסוקולוב ובן גוריון ברחובות ראשיים כדי לעודד עסקים להגיע לכאן, ולצערנו, גם זה לא בא לידי ביטוי בצו, וגם ביקשנו לאפשר לבתים של חיילים בודדים הנחה גורפת בארנונה. לצערי עמדתנו לא התקבלה ותתבצע עלייה מיותרת של הארנונה לתושבים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כלבת אמסטף התנפלה על כלבה והרגה אותה
הרב דר מיכאל לייטמן
התפקיד המיוחד של העדה האתיופית
עירוני רעננה במשחק מכריע בפלייאוף הלאומית
משחק מכריע לעירוני רעננה
100% זכאים לבגרות בתוכנית ספייס לשילוב יוצאי אתיופיה
לג בעומר בצריף בן-גוריון
ל"ג בעומר בצריף בן-גוריון
לזניה מטורטייה
לזניה טורטיה
חוזרת לנצח
חוזרת לנצח
חבר מועצת כפר שמריהו נהרג בהתרסקות דאון