הרצליה

הורי ותלמידי "הנגיד" הפגינו מול בניין העירייה

עשרות התלמידים, בליווי הורים, הגיעו כשהם לבושים בשחור, ונשאו שלטים בגנות ההחלטה לשנות את שבוע הלימודים מחמישה לשישה ימי לימודים בשבוע

שרון יונתן 27/06/2019
תלמידי חט
צילום: שרון יונתן

מאבק הורי ותלמידי חטיבת הביניים הנגיד הגיע השבוע לשיאו כאשר עשרות ילדים והורים הגיעו ביום שלישי לישיבת מועצת העיר שהתקיימה בבניין העירייה. כזכור, בתקופה האחרונה מנהלים ההורים והתלמידים מאבק עיקש על ביטול ההחלטה לשנות את שבוע הלימודים מחמישה לשישה ימי לימודים בשבוע ובכך לבטל את פרויקט "שישי יצירתי" המתקיים בבית הספר מזה 16 שנים.                                   

ההגעה לישיבת מועצת העיר נבעה מכך שחבר המועצה איל פביאן העלה הצעה לסדר לפיה מתכונת הלימודים בחט"ב תישאר על כנה וכי הנושא יבדק בשנת הלימודים הבאה עד להסדר סופי שיוסכם על כל הצדדים.                                                          

עשרות התלמידים, בליווי הורים, הגיעו כשהם לבושים בשחור, הצבע המלווה אותם מתחילת המחאה, ונשאו שלטים בגנות ההחלטה על ביטול שישי יצירתי.          

 יולי יבין,יו"ר מועצת התלמידים בחט"ב הנגיד, אמרה מול כל הנוכחים: "למרות שהתחיל החופש הגדול לא שכחנו שבראשון לספטמבר, לפי כל הגורמים האחראיים, נצטרך לבוא וללמוד שישה ימים. אנחנו לא מוותרים וממשיכים במאבק שלנו. אנחנו מאוד מאוכזבים מהדרך על אמירות מצד משרד החינוך והעירייה, שלאחר מכן התבררו כלא מדויקות. נמשיך במאבק ולא נוותר".שלומי קרמר, יו"ר ועד ההורים, אמר ל"קול הרצליה": "הבטיחו לנו שאם התכנית תהיה מוצלחת היא תימשך, אבל הוחלט באופן חד צדדי לבטל אותה ולהחליט על שישה ימי לימוד בשבוע. אנחנו מאוד מאוכזבים מהעירייה. אם ראש העירייה היה אומר למנהלת המחוז שזאת החלטתו זה מה שהיה קורה.הוא יכול בשיחת טלפון אחת לסיים את הסיפור הזה.אם זה לא יקרה אנחנו נמשיך לשבות גם בשנה הבאה".

לאחר ההפגנה נכנסו עשרות התלמידים וההורים לאולם הישיבות ומילאו אותו עד אפס מקום.

חבר המועצה איל פביאן, לשעבר סגן יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, אמר: "אמרתם שמשרד החינוך מתעקש רק על 6 ימי לימודים בשבוע וזה לא נכון. הוא לא מתעקש, אלא מכבד את רצונן של רשויות מקומיות ומוסדות חינוך. אילו אגף החינוך העירוני היה פועל כך בחודשים הרבים האחרונים, הרי שמשרד החינוך כבר מזמן היה מאשר לחטיבת שמואל הנגיד להמשיך במתכונת הלימודים של "שישי יצירתי".

 "בפועל, על פי כל הדיווחים שקבלנו, ועל פי תשובת ראש העירייה עצמו לשאילתה ישירה שהגשתי לו בנושא לאחרונה, עולה בברור כי עיריית הרצליה לא הציגה לאורך כל השנה ועד היום, עמדה חד משמעית בעניין זה למשרד החינוך. מדובר במקרה קלאסי של התעקשות כוחנית של מנגנון פקידותי מול קהילה, שהינו מיותר לחלוטין, ויש להפסיק אותו באופן מיידי".

ראש העירייה, משה פדלון, דחה את הטענות לפיהן הוא לא עשה מספיק כדי לשנות את החלטת משרד החינוך. פדלון הציג מכתב ששלח למנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך כבר בחודש אפריל ובו ביקש לבטל את ההחלטה על שינוי שבוע הלימודים בבית הספר.    

האחריות היא של משרד החינוך

פדלון אמר: "צריך להבין שהאחריות והסמכות על בתי ספר בהרצליה היא על משרד החינוך וזה מגובה בחוזר מנכ"ל משרד החינוך. הרשות המקומית יכולה להמליץ אבל ההחלטה היא של משרד החינוך. פניתי למנהלת המחוז ותשובתה הייתה שלילית. זימנתי אותה ללשכתי ולאחר מכן דיברתי איתה מספר פעמים נוספות, אבל היא סירבה לשנות את ההחלטה. זה סותר את הטענות כי לא עשינו כלום. זה לא שאתה (לפביאן – ש.י.) ממציא את הגלגל. אני מטפל בזה בכפפות של משי".                                                                 

פדלון ציין כי יפנה למנכ"ל משרד החינוך כדי לערער על החלטת מנהלת המחוז וכי יקים ועדה שתדון בנושא. בהצעת פדלון תמכו חברי הקואליציה ובהצעת פביאן חברי האופוזיציה ולכן הצעת פביאן הוסרה מסדר היום.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פתאום באמצע החיים
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל
"ליגת נגב סל" יוצאת לדרך
רון אקרמן, הזכיין  המקומי
רשת תיווך הנדל"ן הבינלאומית 'קלר וויליאמס' הגיעה לתל אביב
אליפות העולם לטניס בכיסאות גלגלים תערך לראשונה בישראל ברמת השרון
טניס בכיסאות גלגלים
כך תשפרו את איכות החיים של סבא וסבתא
כך תשפרו את איכות החיים של סבא וסבתא
rescue
עצות להקלה בנדודי שינה
זוכרים את כפיר
זוכרים את כפיר