הרצליה

רמפת הירידה לנתיבי איילון דרום תיחסם

החל מה-1.7.19 הפניה לנתיבי איילון נחסמת לצורך עבודות החלפה ושדרוג צנרת של קו הנפט (קצ"א) העובר מצפון המדינה לדרומה. בעירייה טוענים שהסגירה לא תחריף את עומסי התנועה באופן משמעותי

שרון יונתן 27/06/2019
פביאן. הגיש שאילתא בנושא
צילום: דני שביט

מי שנסע לאחרונה לכיוון מערב העיר נתקל בוודאי בשלט גדול מעל שדרות שבעת הכוכבים המבשר כי רמפת הירידה (הפניה ימינה) לנתיבי איילון דרום תיחסם החל מה-1 ליולי למשך כחודש ימים.

תושבים רבים סברו אולי כי מדובר בעבודות בכביש או שינוי בהסדרי תנועה, אבל מתברר כי החסימה לא קשורה בכלל למערכת הכבישים. בתשובת העירייה לשאילתא שהגיש חבר המועצה איל פביאן בישיבת מועצת העיר השבוע עלה כי הפניה לנתיבי איילון נחסמת לצורך עבודות החלפה ושדרוג צנרת של קו הנפט (קצ"א) העובר מצפון המדינה לדרומה.

עוד התברר כי העבודות היו אמורות להתקיים כבר בחודש מרץ אבל ראש העירייה, משה פדלון, התנגד לכך כפי שהסביר במועצה: "מאחר ומדובר בחודשים עמוסים מבחינת תנועה התנגדתי והתעקשתי שהעבודות יתבצעו בחודש יולי, אז התנועה היא פחותה יותר".בתשובה לשאלה על עומסי תנועה מיוחדים שיגרמו השיבה העירייה כי נעשו ספירות תנועה שהעידו על נפח תנועה נמוך יחסית בירידה לנתיבי איילון בשעות העומס וכי אין סבירות שהסגירה תחריף את עומסי התנועה באופן משמעותי.

בעירייה ציינו כי הם יפקחו על הפרויקט ביחד עם נציגי נתיבי איילון וכי הפרויקט מתוכנן לכשלושה שבועות ובסיומו יחזור המצב לקדמותו.

חבר המועצה יהונתן יסעור הציע לפתוח באופן זמני פניה שמאלה לנתיבי איילון אבל פדלון השיב כי הנושא נבדק ואינו אפשרי.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אביב משל
חשש לחייו של צעיר מכפ"ס שנעדר באינדונזיה
נלחמים על החיים
סדנה ייחודית בנושא אשראי וניהול חשבון עו"ש
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה
זמן הטוטו
צעיר נדקר למוות בבאר יעקב
גבר נרצח בעכו
פשה וולודרסקי, אשל יולזרי
הקשר היפני