הרצליה

צלילי קיץ

מופעי "צלילי קיץ" בפארק הרצליה, בגן בן שפר ובמרינה. האירועים תחת כיפת השמיים – הכניסה חופשית

שרון יונתן 27/06/2019
רבקה זוהר ולירון לב. בקונצרט הראשון
צילום: אוהד אלימלך

הקיץ בהרצליה יהיה השנה עשיר במיוחד עם קונצרטים בפארק, שירי ארץ ישראל בגן בן שפר, קבלת שבת מוזיקלית, פסטיבל מוזיקה עברית ומופע ג'אז במרינה.

בפארק הרצליה יתקיימו קונצרטים מדי שבת, תחת שרביטו של המנצח גיל שוחט, עם  האמנים רבקה זוהר, גיא ורועי זו-ארץ, מירה עווד, רוני דלומי, מאיה בוסקילה, ירדנה ארזי ועוד. בין הקונצרטים שיעלו אופרה בג'ינס: אריות וירטואוזיות ושירים אהובים, מחווה ללאונרד כהן, באך והצ'רצ'ילים ועוד.

קונצרט ראשון בפארק - חלקת אלוהים – רבקה זוהר ולירון לב. רבקה זוהר מגיעה יחד עם שותפה בשנים האחרונות לירון לב - זמר, יוצר, שחבר לזוהר למופע מצליח משותף מיוחד במינו, שאף הוליד שני אלבומים - "לא כמו אתמול" ו"אור מסביב". המופע משלב שירים חדשים שכתבו השניים, לצד הקלאסיקות של זוהר.

מוצאי שבת, 29.6 , שעה:19:00, פארק הרצליה

בגן בן שפר יתקיימו מדי יום ראשון מופעי "מוזיקה על הדשא". בין האמנים שיופיעו עדנה לב, שולה חן, מירי אלוני, שרי, רותי נבון ועוד. במרינה יתקיימו מגוון אירועי קיץ שיכללו קבלת שבת מוזיקלית בימי שישי אחת לשבועיים, פסטיבל מוזיקה עברית בימי שלישי, פסטיבל ג'אז ועוד.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר, "אני מזמין את התושבים ליהנות מהמופעים  המשובחים שאנו מציעים וכבר הפכו לסימן ההיכר של הרצליה בקיץ כעיר של תרבות בסגנון משוחרר וכיפי".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אומר: "זוהי חגיגה של צלילים תחת כיפת השמיים שכבר הפכה למסורת בעיר, וזאת כחלק מהשקעה עירונית אדירה שמכוונת לספק לתושבים חיי תרבות עשירים ומהנים".

ועוד בנושא זה, מועצת העיר דחתה השבוע את הצעתה של חברת המועצה מאיה כץ לתת עדיפות לתושבי הרצליה באירועים עירוניים, בעיקר בקונצרטים שמושכים אליהם אלפי אנשים מדי מוצאי שבת.

בהצעתה כתבה כץ: "אין מחלוקת על חשיבות הנגשת תרבות לכלל האוכלוסייה, אבל יחד עם זאת אנו עדים לכך כי תושבי הרצליה רבים, שהם משלמי המיסים שמממנים בין היתר פעילות זו, ובעיקר האוכלוסייה הבוגרת יותר שמגיעה לראות את הקונצרטים אינם מצליחים ״לתפוס מושב״ וכי תושבי חוץ המגיעים כמה שעות מוקדם יותר תופסים את מירב המקומות על חשבון תושבי העיר שלנו".

כץ הציעה כי מנכ״ל העירייה יכנס צוות אשר יציג בפני מועצת העיר מנגנון כניסה ובו תינתן עדיפות במקומות הישיבה לתושבי העיר על פני תושבי חוץ.

יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, הסביר מדוע יש לדחות את ההצעה: "הראשון שהעלה את הבעיה היה ראש העירייה שאמר לי אחרי הבחירות כי תושבים רבים התלוננו על כך בחוגי הבית. עשינו עבודת מטה יסודית והגענו למסקנה שזה מאוד מסובך לעשות את כל תושבי הרצליה וי.אי.פי, זה יגרום למריבות עם התושבים. אלו שמתלוננים זה מיעוט רעשני מקרב תושבי העיר שבאים 10 דקות לפני תחילת המופע ומצפים שיהיה להם מקום פנוי.

 "בשביל 100 איש אני לא אעשה מכלאה, גדרות, פקחים ובדיקת כרטיסים ותעודת זהות. התייחסנו לעניין והכפלנו את מספר הכיסאות מ-2,000 ל- 4,000. בנוסף, הנחנו את הפקחים שלא תינתן אפשרות לאנשים לשמור שורות שלמות משעה מוקדמת. הקונצרטים האלו הם שם דבר ובאים מכל הארץ, אבל אל תשכחו שגם אנחנו נוסעים לאירועים בערים אחרות".

ברוב קולות הוסרה ההצעה מסדר היום.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
מה מפריע למנוחתם של תושבי רחוב דרך רמתיים בהוד השרון?
הדמיית נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב ויצמן
פרויקט הנת"צים - לאן?
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
שני פצועים בתאונה ליד הוד השרון
ניצול השואה הוריש לעוסית את טליתו
ניצול השואה הוריש לעו"סית את טליתו
אלוף במתמטיקה
כ - 244 ק"ג של מוצרי בשר ודגים הושמדו במעלה אדומים
מתאבק הואשם בגידול סמים וגניבת חשמל
יאיר לביא , מעשה מבורך
משהו קטן וטוב