הרצליה

"זה פשוט מחטף"

היום (חמישי , 27.6.19) בשעה 16:00 אמורה מליאת הועדה המקומית לדון בתכנית המתאר המתוקנת. שבעה תושבים פנו לבית המשפט בדרישה שיורה לעירייה לדחות את הדיון

שרון יונתן 27/06/2019
משה פדלון , עיריית הרצליה תכבד את החלטות בית המשפט באם יהיו כאלו
צילום: רמי גרידיש

שבעה תושבים, בהובלתה של סוזי נדב, תושבת שכונת יד התשעה, הגישו ביום שלישי השבוע לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לצו מניעה כנגד העירייה והועדה המקומית לתכנון ובניה ובו ביקשו מבית המשפט שיורה לעירייה שלא לקיים את ישיבת מליאת הועדה המקומית שאמורה להתקיים היום (חמישי) בשעה 16:00 בנושא דיון בתכנית המתאר המתוקנת של הרצליה ובסיומה הצבעה.     

  בעתירה טוענים התושבים, כפי שפרסמנו לפני מספר שבועות ב"קול הרצליה" כי לא מתקבל על הדעת שתכנית המתאר תוצג לחברי הועדה המקומית רק בתחילת הישיבה.                          

בבקשה לצו המניעה חוזרים התושבים על דרישתם מהעירייה להדפיס את תכנית המתאר על כל נספחיה כדי שתהיה מונגשת גם לאוכלוסייה המבוגרת שאין ברשותה אינטרנט.

 "אנו חושבים כי מן הראוי שתכנית המתאר צריכה להופיע באתר האינטרנט לפחות חצי שנה לפני שיתוף הציבור בתכנית המתאר המפורטת ולפני הדיון בועדה המקומית", נכתב בבקשה לצו מניעה, "יש הבדל עצום בין מה שהוצג לציבור בשיתופי ציבור לבין התכנית המתאר המפורטת. העירייה הודיעה שהיא מתכוונת להציג לציבור את תכנית המתאר המפורטת רק לאחר דיון ואישור בוועדה המקומית, כלומר, שלציבור נותרו רק כ-10 ימים ברוטו עד להגשת תכנית המתאר לועדה המחוזית. זה פשוט מחטף".           

 בנוסף לדרישה מבית המשפט שיורה לעירייה לדחות את הדיון בתכנית המתאר, התושבים מבקשים שבית המשפט יורה לעירייה לפרסם מיידית את תכנית המתאר באתר האינטרנט של העירייה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הליך הכנת תכנית המתאר להרצליה מתנהל על פי הנחיות המחוז, בשקיפות מלאה ובשיתוף הציבור לאורך כל הדרך.

עיריית הרצליה תכבד את החלטות בית המשפט באם יהיו כאלו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
טקס הענקת מגן הכבוד
מגן הכבוד לבית"ר כפר סבא
הולכים ושותים
ממשיכים לנסוע בשאטל
פרויקט 'תכנן ובנה' בחריש יצא לדרך
תל אביב תארח את האירוויזיון ב-2019
תל אביב תארח את האירוויזיון
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
כנסת ישראל - הדור הבא
נעצר חשוד באונס בשנת 2015
בכל אחד יש ניצוץ