הרצליה

סוף לשיעורי הבית בהרצליה?

המשך מהפכה במערכת החינוך העירונית: פרויקטים מחקריים בקבוצות שיתופיות רב-גיליות במקום שיעורי בית

כתב לוקאל 01/07/2019
סוף לשיעורי הבית בהרצליה?
צילום אילוסטרציה iclip art

שינוי מהפכני במערכת החינוך בהרצליה: החל משנת הלימודים הקרובה ייהנו תלמידי בתי הספר היסודיים מצמצום משמעותי ועד לביטולם המוחלט של שעורי הבית המוכרים.

זהו שלב נוסף ביישום מודלEACH  המתקיים במערכת החינוך העירונית בהרצליה. ההחלטה  על הטמעתו בביה"ס היסודיים התגבשה במפגש האקתון לו היו שותפים כל מנהלי וצוותי המורים מבתי הספר היסודיים.

את שיעורי הבית המסורתיים יחליפו מהשנה הקרובה פרויקטים מחקרים, קהילתיים, אקדמיים וערכיים, המבוססים על עקרונות Each, כאשר הפרויקטים יתקיימו בקבוצות למידה שיתופיות רב- גיליות, קהילתיות, כיתתיות ואישיות. מנהלי וצוותי בתי הספר הודרכו במהלך השנה על ידי מומחים מהמכון הדמוקרטי, לגבי אופן יישומן של משימות Each בבתי הספר.

מודל Each מאפשר אוטונומיה בבחירה של תחומי דעת, על פי עניין, אתגר וסקרנות, בתוך סביבות למידה פורמליות ובלתי פורמליות, ברחבי העיר ומחוצה לה ובכל שכבות הגיל. כמו כן, הוא מאפשר את שילובם של מומחים מהקהילה, מהאקדמיה ומתעשיות המחקר בתהליכי הוראה ייחודיים ומגוונים בבתי הספר ומחוצה להם. המודל פותח ע"י מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום, והרצליה קיבלה על כך את פרס האקדמיה המדעית העולמית.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון "הרצליה ממשיכה להוביל חינוך חדשני ופורץ דרך, כאשר החלופות שנציע לתלמידים במקום שיעורי הבית יעזרו להם להיפתח לרעיונות ולתהליכים מאתגרים ומפתחים, שיש להם תרומה אדירה להמשך הדרך".

מ"מ וסגנית ראש העיר הממונה על החינוך איה פרישקולניק אמר "זוהי יוזמה חדשנית של מערכת החינוך העירונית אשר ממחישה את הדרך שלנו למען חינוך מפתח ומעצים של היכולות האישיות של התלמידים וחושף אותם לאתגרים המרתקים שסובבים אותם". 

מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום "מערכת החינוך העירונית הפכה למודל פורץ דרך בכל קנה מידה - ערכי והישגי. פריצת הדרך הנה בזכות העשייה החינוכית של אנשי החינוך, הפורמלי והבלתי פורמלי, בעשייה ערכית, קהילתית, אקדמית ומחקרית". 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
גנבה ממאושפזים בבית חולים
אושר מתחם מחיר למשתכן בר"ג
פצועים ועצורים בסיומה של הפגנת יוצאי אתיופיה
הסכם פשרה בתובענה ייצוגית נגד עיריית גבעתיים
נהגת נפצעה קל לאחר שהתנגשה עם רכבה בעמוד חשמל בהוד השרון
נהגת נפצעה בתאונה בהוד השרון
נהג רכב פרטי נפצע בתאונה עם מעורבות משאית
נהג רכב פרטי נפצע בתאונה עם מעורבות משאית
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה
יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה