הרצליה

הטובות למדעים

תלמידות מהרצליה השתתפו בפרויקט של חברת ההייטק PTC , החברה שמרכז הפיתוח שלה ממוקם בהרצליה פיתוח יזמה את הפרויקט במטרה לעודד בנות להשתלב בתחומי המדעים ולהאמין בעצמן וביכולותיהן

כתב לוקאל 02/07/2019
הטובות למדעים
צילום: יח"צ

חברת ההייטק PTC , שמרכז הפיתוח שלה ממוקם בהרצליה פיתוח,  יזמה פרויקט התנדבותי שמטרתו לעודד בנות להשתלב בתחומי המדעים ולהאמין בעצמן וביכולותיהן. הפרויקט שנקרא  "ממדלת" ( שם שמורכב מהמילים – "מודל" ו"דלת" לעולם התכנות) נועד לחזק בנות צעירות ולהוכיח להן שגם הן יכולות להצליח ולהשתלב בתחומים שנחשבים "של בנים". בפרויקט השתתפה קבוצת בנות של שכבה ח' מבית הספר רעות בהרצליה. עובדי PTC בנו תכנית לימודית לשימוש בכלי התכנון התלת מיימדי של PTC הנקרא  CREO , והבנות למדו שלב אחרי שלב איך עובדת התכנה ואיך מפתחים מוצרים בעזרתה. כל אחת מבנות פיתחה מודל משלה בעזרת צוות העובדים המתנדבים ובסיומו של תהליך הפיתוח נשלחו כל המודלים להדפסה תלת ממדית על המכונות של PTC. כל אחת מהתלמידות זכתה לקבל את המודל שפיתחה בתלת ממד.

" בשנים האחרונות גדל באופן משמעותי מספר הנשים שעוסקות במדע. עם זאת, למרות סימנים מעודדים אלו, לנשים עדיין אין ייצוג שווה בתחומי המדע כמו לגברים." אומרת לני פרץ, מנהלת פיתוח עסקי בחברת PTC ישראל שהיתה אחראית על הפרויקט. " חשוב לעודד את הבנות של היום, שיהיו בעתיד חלק מעולם המדע ולסייע להן לבחור כבר היום במקצועות טכנולוגים. אנחנו מאמינים כי חייבים להעניק לבנות בטחון, כבר מגיל צעיר, ולהראות להן את הפוטנציאל הטמון בהן. כי הרי זה ברור שברגע שיהיו מספיק נשים מדעניות בתפקידי מפתח בכירים, בדיוק כמו הגברים, דורות העתיד של הבנות ישאו את עיניהן אליהן ויבינו כי לא מדובר בעניין מגדרי אלא בבחירה אישית."

"אנחנו מתכננים להמשיך בתכנית הזו גם בשנה הבאה ולהעזר בבנות שהשתתפו בתכנית השנה , כמנטוריות לקבוצה החדשה וכך לשמור על מחזוריות של הפרויקט." היא מסרה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נלחמים על כל ילד
מסביב לעולם
פצוע קשה בתאונה במפעל בשרון
מנהלת חדשה לאגף השירותים החברתיים ברעננה
סיור במגדלי גלובל טאוורס
סיור במגדלי גלובל טאוורס
שמלת פוקסיה
חדש ב "מקימי": קולקציית "פלאס סייז" בחנויות
שישה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
שמונה הרוגים בתאונה באזור ים המלח
ילד בן שמונה טבע בבריכה בנחשונים - מצבו בינוני
ילד בן שמונה טבע בבריכה בנחשונים - מצבו בינוני