הרצליה

תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה

נער חרדי שנסע על אופניו על מדרכה הותקף על ידי גבר שטען במשטרה כי הנער פגע בו. לדברי אביו של הנער, הגבר הטיח בו אמירות על רקע היותו דתי. "ראיתי את בני חבול, עם חתכים ומדמם"

מיכאל פרוסמושקין 03/07/2019
תלונה: נער חרדי הותקף במרכז הרצליה
צילום אילוסטרציה iclip art

תושב הרצליה הגיש תלונה במשטרה בגין אירוע שהתרחש בסוף השבוע שבו הותקף בנו בן ה – 16 במרכז העיר. החשוד בתקיפה טוען כי הנער פגע בו עם אופניו.

התקרית התרחשה ביום שישי האחרון סמוך לשעה 11:45 בפינת הרחובות פינסקר – סוקולוב/ויצמן. "ביום שישי, הבן שלי נסע על אופניים חשמליים על המדרכה", משחזר אביו. "לפתע, הדבר לא מצא חן בעיניו של אחד האנשים שפנה אליו בפניה גסה ובוטה: 'תעוף עם האופניים יא דתי מסריח'. הבן שלי בטיפשותו עצר את האופניים ואז אותו אדם התנפל עליו במכות רצח. הבן שלי ניסה להגן על עצמו ולאחר זמן קצר הגיע לשם עד ראיה שהפריד ביניהם ונתן לבן שלי את הטלפון והוא התקשר אלי וסיפר לי. הגעתי לשם תוך כמה שניות ובמקביל הגיעה גם המשטרה. ראיתי את הבן שלי יושב על הרצפה כשהוא חבול, עם חתכים ומדמם והבחור שתקף אותו ניסה לעזוב את המקום. שוטרת ואיש ביטחון עיכבו אותנו".

האב ממשיך ומספר: "אותו אדם החל לקלל אותי ולהתגרות בי תוך שהוא טוען שהוא קצין ביטחון ושהוא מכיר את כולם ובמהלך דבריו כל הזמן חוזר על אמירותיו נגד דתיים: 'אתם פרזיטיים שלא משרתים בצבא'. לדברי האב, בשלב זה אמר אותו גבר לשוטר כי הילד נכנס בו עם האופניים, שבר את ידו ותקף אותו. הוא דרש אמבולנס להתפנות לבית חולים. זה היה הזוי לשמוע שגבר גדול מימדים טוען שילד תקף אותו. צריך להבין באיזו סיטואציה אני נמצא באותו רגע כשהוא ממשיך להתגרות בי ואני רואה את הבן שלי חבול ומדמם, איזה איפוק אני צריך לגלות באותו רגע. הכניסו אותו לניידת ואנחנו הלכנו למשטרת גלילות להגיש תלונה. מאחר והילד היה בסערת רגשות ואני גם חובש, אז העדפתי לא לקחת אותו לבית חולים. הוא סבל ממכות יבשות וחתכים".

האב מספר כי כאשר פנה לעירייה לגבי מצלמות, נאמר לו שהמקום שבו היה האירוע לא מצולם. כך או כך, אביו של הילד טען כי המשטרה לא עשתה מספיק כדי לחקור את המקרה: "אני קיבלתי תחושה שהמשטרה לא רוצה לחקור את הנושא בטענה כי מדובר בתקיפה הדדית. אנחנו אנשים נורמטיביים שלא שמעו על דבר כזה משטרה ואין לי אפילו דוחות חניה, וכשאני נתקל בסיטואציה כזאת, אני מצפה שהמשטרה תחקור ברצינות את המקרה. מאז יום שישי אני מפחד לשלוח את הילדים לרחוב. זה יותר גרוע מטרור. האירוע הזה צריך להטריד כל אזרח נורמטיבי. הילד מסוגר ומופנם מאז האירוע. הוא כל הזמן מדבר על המקרה ולא רוצה לצאת החוצה". 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שבו הקטין שרכב על אופניים חשמליים על המדרכה פגע בעובר אורח ופצע אותו (פונה לבית החולים) בתגובה תקף את הנער שנפצע אבל לא נזקק לטיפול. התוקף נחקר ביום שלישי השבוע. ככל הנראה גם הקטין ייחקר. החקירה נמשכת".

האב ביקש מעדי ראיה לשלוח לו פרטים על המקרה באי-מייל: micnews102@gmail.com.

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
נהג מונית נפצע בינוני בתאונה בכביש 471
בחולון שומרים על הסביבה
אלופת ישראל בהתעמלות אומנותית
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
פופ אפ גרפיטי
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי עתר נגד העירייה
 ילד כבן 7 שרכב על אופניים נפגע מאוטובוס בבית שמש ונפצע באורח קשה.
אוטובוס פגע בילד בבית שמש
אישום: איים על אחותו