הרצליה

"התלמידים יוצאים מורווחים משבוע לימודים מקוצר"

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון פנה למנכ"ל משרד החינוך וביקש ממנו לשנות את החלטת משרד החינוך ולהותיר את שבוע הלימודים בחטיבת הביניים הנגיד על חמישה ימים

שרון יונתן 03/07/2019
אבואב. נדרש לבחון את הנושא
צילום: פרטי

ראש העירייה משה פדלון פנה למנכ"ל משרד החינוך,  שמואל לאבואב למחרת ישיבת מועצת העיר ביום שלישי שעבר, לאחר שהצהיר בישיבה מול הורי ותלמידי בית הספר "הנגיד", שמילאו את אולם הישיבות, כי יפנה למנכ"ל משרד החינוך בבקשה לשינוי החלטת משרד החינוך ולהותיר את שבוע הלימודים בחטיבת הביניים הנגיד על  חמישה ימים.

בפנייתו לאבואב כתב פדלון: "בפניה אליך אישית, הואיל ולא נמצא פתרון משביע רצון באשר לביטול הנוהג הקיים בחט"ב הנגיד, בו לומדים 5 ימי לימודים מלאים ויום לימודים נוסף אותו אנו מכנים "שישי יצירתי", אישור ליום לימודים מקוצר ניתן על פי הכללים שנהגו כבר לפני 15 שנים".        

 פדלון הוסיף: "אני האחרון להמעיט בחשיבות הטיעונים הפדגוגיים שהוצגו ע"י מחוז ת"א וגורמי החינוך ברשות לגבי הסיבות לקיום שבוע לימודים רגיל, אך לאחר מעורבות אישית שלי בנושא אני חולק על ההחלטה שהתקבלה בעניין". 

 פדלון הסביר מדוע הוא מתנגד להחלטת משרד החינוך: "הנני סבור כי קהילת בית הספר והתלמידים יוצאים מורווחים מבחינות שונות משבוע לימודים מקוצר. במסגרת יום שישי זה ישנה הזדמנות לתלמידי בית הספר לחוות חוויה קהילתית- חברתית וערכית מן המעלה הראשונה. צורת הלימודים מתקיימת בבית הספר והקהילה מניחה את דעתי ואני סבור כי האקלים שנוצר במסגרת שבוע לימודים זה מאפשר אווירת למידה אחרת".

 בסיום מכתבו לאבואב ציין פדלון: "אבקש ממך לבדוק את הנושא באופן אישי ולבחון מחדש את הנושא עם מנהלת המחוז, על מנת שהמצב ישאר כפי שהיה במשך העשור וחצי האחרונים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנכ"ל משרד החינוך יענה במישרין לראש העירייה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
החל שלב ההוכחות במשפטו של יהודה בן חמו
כבוד למוזיאון ראשון לציון
ללי שמר ורוחמה רז. שיתוף פעולה
צלילי געגועים לנעמי שמר
מפריחים את השממה
בית קפה בשרון
פסטיבל מחול כרמיאל חוגג 70 לישראל
אקווריום נחשים במקלט
רחל הראל. צאו, תבלו ותחיו
עפה על החיים